-30%

Xtend BCAA 415g

Производител: SCIVATION
Код на продуктот: 8104
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

1.700,00ден 1.190,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

7000 мг BCAA во сооднос 2:1:1
0% ЈАГЛЕХИДРАТИ, КАЛОРИИ, ШЕЌЕРИ
3500 мг Л-Леуцин за синтеза на мускулни протеини
2500 мг Л-глутамин + 1000 мг Цитрулин Малат
Мешавина на електролити
Витамин Б6Со помош на 7 грама амино киселини со разгранетиот ланец (BCAA), Xtend BCAA исто така содржи хидрантни електролити и дополнителни состојки за ефикасност за да ви помогнат побрзо да ја вратите енергијата, да ја забрзате регенерацијата и да го скратите времето за закрепнување.

Побрзо закрепнување е клучот за подобри резултати. Повеќе од 10 години, Xtend ги прави најдобрите производи за обновување во светот.

XTEND BCAA е најпродаван, најнапреден BCAA микс на напитоци на планетата. Во неговото срце се 7гр BCAA во природен и докажан 2:1:1 сооднос кои клинички се докажани дека помагаат во обновувањето и растот на мускулите, збогатен е со Л-глутамин и цитрулин малат. Со неслободна мешавина на електролити за поттикнување на хидратацијата, XTEND BCAA е без шеќери и јаглехидрати и му помага на телото со леснотоја да го надмине исцрпувачкиот тренинг. Спортисти од светска класа, боречки шампиони, елитни бодибилдери и ентузијасти од различни типови, сите што го пробале, го користат XTEND BCAA за време на нивните тренинзи со цел да тренираат подолго, потешко и со поголем интензитет.

Дизајниран за консумирање и за време на тренингот, XTEND BCAA е најнапредниот производ од ваков тип кој помага да се забрза намалувањето на маснотии и да се зголеми чистата мускулна маса. Со оркестрирање на оптимална синтеза на протеини и со балансирање на интрацелуларната енергетска економија, XTEND BCAA сериозно го скратува времето потребно за регенерација.

Со неспоредлива мешавина, фантастични вкусови и низа состојки во научно докажани количини, XTEND BCAA продолжува да ја надминува конкуренцијата. 

Без оглед на вашите фитнес цели, стил на тренинг или спорт, XTEND BCAA може да ви помогне да тренирате појако, да закрепнете побрзо и да се вратите назад во играта порано.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Други Состојки: Лимонска Киселина, Јаболкова Киселина, Природни и Вештачки вкусеви, Сукралоза, ФД и Ц Жолта #5, Ацесулфам Калиум (Аце-К),  ФД и Ц Црвено Езеро #40.

Предупредување за алергени: Произведено на опрема која исто така процесира млечни производи, соја, пченица, кикирики, ајца, риба, школки, бадеми и или други јаткасти производи, сулфити и пченка.


Начин на употреба: Како додаток во исхраната измешајте препоачана дневна доза од една мерица од 13.81 гр. во 8-16оз (240-480 ml) вода (се прилагодува според посакуваниот вкус). Измешајте го добро и конзумирајте го додека тренирате во денови кога тренирате или во текот на денот кога не тренирате.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Предупредување: Овој производ е наменет само за здрави возрасни лица, 18 годишни или постари особи. Не го користете ако сте бремени или доите. Консултирајте се со лиценциран, квалификуван професионален здравствен работник пред да го користите овој или некој друг додаток во исхраната. Прекинете веднаш со користење и контактирајте го вашиот здравствен работник ако искусите некои несакани ефекти од овој производ. Користете го само како што е препорачано. Не го користете ако сигурностниот печат е скинат или недостасува. Чувајте го на суво и свежо место. ЧУВАЈТЕ ГО ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА МАЛИ ДЕЦА.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.