-21%

WPC Whey Protein Concentrate 900g

Производител: D.N.A. Your Supps
Код на продуктот: ДНА02
Достапност: На залиха

WPC концентрат на протеин од сурутка - протеински серум.

1.200,00ден 950,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


РАЗБУДЕТЕ ГО ВАШИОТ D.N.A. ПОТЕНЦИЈАЛ !

D.N.A. WPC е концентратен протеин од сурутка во нова форма. Јасен состав, без вештачки протеини и филери и без несакани изненадувања. Внимателно избрани суровини со врвен квалитет. По деталното истражување и бројните тестови, конечно е креиран производ, кој ги задоволува очекувањата на дури и најсложените клиенти. Висок квалитет, чист концентрат протеин од сурутка.
Протеините помагаат да се изгради и одржи чистата мускулна маса, нели?
Ако е така, инвестирајте ги парите во протеинскиот производ што ќе ви го овозможи тоа, инвестирајте во најдобрата мускулна супстанца - D.N.A. WPC.

Уникатен состав, јасни информации, одличен вкус и совршена растворливост се само некои од квалитетите на D.N.A. WPC.

D.N.A. е начин да ги подобрите вашите перформанси, да го направите вашиот тренинг поефективен, да ја подобрите регенерацијата, да добиете побрзо резултати и што е најважно, да го откриете хибернатиот потенцијал на вашето тело!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: протеин концентрат од сурутка (од млеко)(97%), ароми, емулгатор - лецитини (од соја); згуснувачи – ксантин гума; регулатори на киселост - лимонска киселина, јаболкова киселина; соли, засладувачи - ацесулфам К, сукралоза; бои: каротин (А), кармин (Б), рибофлавин (Ц), E 150C (Д), Е 150д (Е), E 133 (Ф), патент сина В (Г), индиго кармин (Х), хлорофил и хлорофилин (И), куркумин (J), антоцијани (К), екстракт од пиперка (Л), бетанин (М), растителен јаглерод (Н). (A) - (З) - Во зависност од вкусот на производот за состојки погледнете ги симболите (А-З), покрај за рокот на траење (најдобро пред тоа).
Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете 1-2 порции на ден – 1 порција веднаш пред тренинг и/или 1 порција веднаш после тренингот. Додадете 1 порција (35гр во прав = 1 мерица) во 180мл 1 вода. Консумирајте го непосредно по подготовката.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.