-25%

100% Whey Protein 900g

Производител: Iron Maxx
Код на продуктот: ИМ06
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

1.600,00ден 1.200,00ден
-+

Постави прашање за овој производ100% Whey Protein од IRONMAXX, со зголемена протеинска содржина (до 80% на 100 грама прашок) помага за полесно да ги внесете вашите протеински потреби во денот со цел заштита на мускулната маса и градење на истата. Додатно, 100% e карактеристичен по тоа што има одличен амино киселински профил (BCAA, глутамин) и висока биолошка вредност. Колку повисока биолошка вредност, толку побрзо протеинот од храната може да биде конвертиран во ендоген протеин. За да помогне за нормална мускулна фунцкија, 100% Whey Protein исто така содржи есенцијални витамини како што се калиум, калциум и магнезиум. Токму од наведените причини, Whey Protein од IRONMAXX се смета за идеалниот извор на протеин после вашиот интензивен тренинг или како перфектна ужинка.


Главни придобивки:

- Одржување на мускулна маса

- Зголемување на чиста мускулна маса

- Одличен амино киселински профил (BCAA и ГЛУТАМИН)

- Одличен за сите спортисти и активни индивидуи


Калциумот помага за:

-Нормално метаболизирање на енергијата

-Нормално функционирање на дигестивните ензими


Калиумот помага за:

-Нормална мускулна функција

-Одржувањето на нормален крвен притисок


Магнезиумот помага за:

-Намалување на уморот и истоштеноста

-Нормално метаболизирање на енергијата

-Нормална мускулна функција

-Нормална протеинска синтеза


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

(Нутритивната вредност се однесува за вкус Чоколаро-Кокос)


Состав: Концентрат од протеин од сурутка ( содржи емулгатор - соја лецитин),ниско масно какао во прав, малтитол * - чоколадни парчиња (малтитол *, какао маса, какао путер, емулгатор (соја лецитини)), арома (содржи млеко), кокос снегулки, згуснувач (ксантин гума), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди)


* Прекумерно конзумирање може да има лаксативно дејство.

Начин на користење: Како додаток во исхрана додадете 4 кафени лажички од 100% Протеин од сурутка во прав (приближно 50 гр) во 250 мл вода и мешајте енергично со шејкер приближно 20 секунди. Препорачуваме да пиете 100% Протеин од Сурутка пред интензивен тренинг или натпревар, веднаш после вежбање и пред спиење.


Напомена: Не е препорачливо за деца и помлади особи. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разнолика и балансирана исхрана. Препорачана е разнолика и балансирана диета како и здрав начин на живот. Наведената препорачана доза не смее да биде прекорачена. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.