-38%

100% WHEY PROTEIN 900g

Производител: NUTREND
Код на продуктот: НУ29
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

1.600,00ден 990,00ден
-+

Постави прашање за овој производ100% Whey PROTEIN е комбинација на премиум состојки, комбинирани со нови производни технологии. Со тоа се добива совршен спектар на аминокиселини со висока биолошка вредност во овој најсовремен производ. Базичната компонента на производот доаѓа од врвниот сурутен концетрат (ВПЦ) и најчестиот облик на протеин изолатот од сурутка (ВПИ) направен  по начин Cross-Flow Microfiltration (ЦФМ).

Методата ЦФМ осигурува производот да содржи минимум денатурирани протеини и ги чува сите биолошки активни фракции. Комбинацијата на најдобри состојки на овој производ, може да даде 23 грама високо-квалитетни протеини во секоја порција и повеќе од 5гр амино-киселини на разагранетиот ланец (БЦАА). Инзворедната разноликост на вкусови е уште една предност на овој производ.

100% Whey PROTEIN многу лесно се раствора, адекватниот внес на квалитетни протеини помага во обнова на мускулно ткиво и помага при зголемување на мускулите.

100% Whey PROTEIN е наменет за спортисти со висок интезитет на тренинг, кои се стремат да добијат најквалитетен облик на протеини за зголемување  на мускулна маса, намалување на тешката храна или кетогена диета или поради недостаток на хранливи суплементи за вегетеријанци.

Производот е  без глутен, има 76% протеини, 5000 мг БЦАА по порција, содржи истантиран сурутски протеин (ВПЦ, ВПИ), без вештачки бои, со  пријатен вкус и има  голема растворилвост.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

69% сурутка протеин концентрат (содржи сончоглед лецитин и анти-стврднување агент калциум фосфат), 26% изолот на сурутка протеин (содржи соја лецитин), арома, пченично влакно (не содржи глутен), стабилизатори акација и ксантанова гума, анти - силициум диоксид за согорување, натриум хлорид, засладувачи сукралоза и стевиол гликозиди, бота-агент бета-каротен.

Алергени: Производот содржи алергени лактоза и соја.

измешајте го сервирањето 30 гр во 140 мл вода. Во зависност од вашата дневна потреба за внес на протеини конзумирајте 1 – 3 сервирања дневно, помеѓу оброците.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.