Whey Protein 30g

Производител: All Nutrition
Код на продуктот: АЛ17
Достапност: На залиха

Додаток во исхраната, богат со протеини составени од чист протеин концентрат од сурутка, без адитиви.

50,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


All Nutrition Whey Protein е сложен додаток на протеин наменет за сите физички активни особи кои не се во можност да обезбедат доволна количина на протеини преку исхраната и кои сакаат да ја задржат или зголемат чистата мускулна маса.


All Nutrition Whey Protein е додаток во исхраната, богат со протеини составени од чист протеин концентрат од сурутка, без адитиви од други помалку вредни протеини. Тој се карактеризира со брза апсорпција, високо ниво на разгранетиот синџир на амино киселини и висока биолошка вредност (БВ 104). Многу често, многу производители додаваат помалку вредни протеини од растително потекло, во обид, вештачки да ја зголемат ефикасноста на производот, без оглед на загубата на квалитет, послабата асимилација и влошување на органолептичките квалитет.


Протеинот помага во одржување и растот на чистата мускулна маса.


Главни придобивки:

- Највисок квалитет на протеин концентрат од сурутка

- Брза апсорпција

- Помага во одржување и раст на чистата мускулна маса

Содржи високо ниво на амино киселини од разгранетиот синџир (БЦАА)

- Одлична растворливост

Спречува мускулен катаболизам

- Одличен вкус

- Не содржи вештачки бои

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 87,5% концентрат од протеин од сурутка (добиен од млеко), стабилизатор на Е 414, регулатор на киселост: јаболкова киселина, какао во прав со намалени масти за сите чоколадо вкусови, засладувач: сукралоза.

Препорачана употреба: 1 - 3 пати на ден. Една порција = 33гр од производот растворен во 150-300мл вода или млеко. Можете да го земете рано наутро, после оброк и после тренинг.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.