-20%

100% WHEY Gold Standard 2.27kg

Производител: Optimum Nutrition
Код на продуктот: 8102
Достапност: На залиха

ПБЦ ПРОМО ЦЕНА !!!

4.600,00ден 3.690,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


100% WHEY Gold Standard е високо концентриран протеин, кои уште се  дополнително подобрени. Секоја доза содржи 24 грама високо квалитетни протеини од сурутка со висок процент на изолати од сурутка, ова е најчистиот извор на протеини со исклучително брзо апсорпција.
100% WHEY Gold Standard обезбедува речиси 79% протеини. Производот содржи минимална количина на маснотии, холестерол, лактaза и други јаглени хидрати. Оваа универзална формула ги содржи и хидролизираните суруткински пептиди и дигестивни ензими (лактaза и аминогенски комплекс), кои дополнително ја подобруваат варењето на храната. Составот е различен од оригиналната формула поради повисоката концентрација на изолати од протеини од сурутка, што е најскап извор на протеини од сурутка.

100% WHEY Gold Standard содржи:
  •  микрофилтриран протеин изолат од сурутка, 
  • изолат добиени со јонска размена, 
  •  ултрафилтриран концентрат од протеин од сурутка, 
  • хидролизат на пептиди од сурутка.
Дополнителна предност на производот е голема содржина на биолошки активни протеински микрофракции, како што се alfa lactoalbumine, glikomakropeptidi, beta laktoglobulin, imunoglobulin G, laktoferin и laktoperoksidaza.
Во една мерица има повеќе од 4 g глутамин од различни форми и 5 g BCAA.
За подобро искористување на протеините и намалување на дигестивните нарушувања, додадени се повеќе ензими со лактaза.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

79% мешавина од протеини (протеин од сурутка изолат, концентрат протеин од сурутка, сурутка хидролизат), какао, ензими за варење, лецитин, вкус, ацесулфам калиум, природни и вештачки вкусови

Измешајте 1-2 мерици (30-60 g) од производот со вода или млеко и пијте наутро на празен стомак, по завршување на тренингот и непосредно пред спиење. Исто така, може да се користи како додаток на протеини за други оброци и е особено погоден за нискокалорични диети, бидејќи има многу низок процент на маснотии.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.