-25%

Whey Core 2270g

Производител: Superior 14
Код на продуктот: СУ014
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

3.100,00ден 2.330,00ден
-+

Постави прашање за овој производЗголемете ја вашата мускулна маса со Superior Whey Core !!!
Единствен на пазарот во кој се додадени есенцијални амино киселински (БЦАА) пептиди за најбрза абсорпција !!!

SUPERIOR WHEY CORE во секој оброк содржи:
- сите потребни аминокиселини кои се потребни за раст на чиста мускулна маса
- доволно количина на протеини неопходни за мускулен раст
- брза абсорпција поради која мускулите ќе ги добијат потребните протеини веднаш после тренингот, при првата анаболична прилика.

Superior Whey Core има најголема биолошка вредност за разлика од сите други протеини. Со обзир на своите состојки, тој е најидеалниот протеин за раст на мускулната маса. Лесно се дигестира, брзо се апсорбира и содржи дополнителни аминокиселини кои поттикнуваат мускулен раст.

Секоја порција на Superior Whey Core содржи единствена и научно развиена формула за изградба на мускулна маса. Производство под строго контролирани услови, заедно со употребата на најчистите сировини резултира со врвен квалитет, 100% употребен протеин, ослободен од загадувачи и штетни состојки.
Superior Whey Core ги содржи најквалитетните брзо апсорбирачки и споро апсорбирачки протеини, како што се протеин концентрат од сурутка, протеин изолат од сурутка, хидролизирани пептиди од сурутка и глутамински пептиди за совршено надополнување на аминокиселини.
Дополнителниот глутамин во форма на пептиди е најдобриот извор на глутамин. Ја зголемува регенерацијата на мускулното ткиво многу побрзо од регуларниот глутамин, и со своите хемиски стабилни молекули ја обезбедува најбрзата абсорпција.
Земајќи го после тренинг помага за надополнување на празните резерви на аминокиселини, и како резултат на тоа, ја зголемува регенерацијата.

Superior Whey Core е најдобар за конзумирање веднаш пред и/или после вашиот тренинг за да помогне во што поголема мускулна протеинска синтеза. Superior Whey Core е лесен за мешање и брзо се раствора во вода. Неговото производство се одвива на ниски температури, така што обезбедува еден од најквалитетните форми на протеинот од сурутка.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: Протеински Матрикс од Сурутка (Протеински концентрат од сурутка, протеински изолат од сурутка, хидролизиран пептид од сурутка, Глутамин пептиди, природен и вештачки вкус, сол, сахароза, бета- каротин).


Препорачана доза: Додадете една мерилка (32г.), во 240мл. ладна вода и добро промешајте. Конзумирајте 1- 3 сервирања преку денот. Може да се конзумира веднаш пред и после тренинг за максимални резултати.
Конзумирајте околу 1 грам протеин на еден килограм од вашата телесна тежина, преку комбинација со високо протеинска храна и додатоци.

Забелешка: Користете го овој производ само како додаток во исхраната. Не го користете за намалување на телесната тежина. Држете го понастрана од дофат на деца. Чувајте го на ладно и суво место.

Алергени информации: Содржи млеко и соја (лецитин).

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.