WHEY BUILD 2.0™ 908g

Производител: EVERBUILD NUTRITION
Код на продуктот: ЕБ02
Достапност: На залиха

Ултра премиум протеински шејк, одличен извор на глутамин и BCAA . Содржи амино киселини збогатени со хидро пептиди.

1.000,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Ултра премиум протеински шејк

Everbuild Whey Build 2.0 е најновата верзија на бестселер Whey Build ! 
 Предности:

  • Одличен извор на протеини од сурутка.
  • Содржи амино киселини со разгранет ланец (BCAAs).
  • Збогатен со хидро пептиди за брзо амино киселинска инфузија.
  • Поддршка за обновување и раст на ткивото. 
  • Секојдневна протеинска формула. 
  • Лесно варење, без надуеност или гас.
Whey Build е број еден избор на протеински додаток за современиот спортист. 
Whey Build од Everbuild е вкусна, практична формула која обезбедува секојдневно снабдување на амино киселини од комплексни протеини, високо биодиверзитетни кратки синџири и моментално апсорбирани слободни аминокиселини. 
Брзото мешање и брзата апсорпција, е што може да се очекува од Whey Build. 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: протеинска концентрат, хидролизирани пептиди (од говедски и протеински изолати), глутамински пептиди, глицин, соја и лецитин.

Препорачана употреба : 1 доза во утринските часови, 30 минути пред спиење и уште една доза после тренинг.

 Доза : 30 грама

Препорака:
Да се ​​чува на ладно и суво место, под 25˚C подалеку од директна сончева светлина!

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.