VEGGIE Protein Complex 500g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3155/1
Достапност: На залиха

Растителна мешавина на протеини (грашок, ориз, семки од тиква). За вегани, вегетаријанци и луѓето со нетолеранција на животински протеини. За физички активни лица со зголемена побарувачка на протеини.

1.190,00ден
-+

Постави прашање за овој производПРИРОДНАТА СИЛА НА РАСТЕНИЈАТА - 100% Природни состојки

Составот на Veggie Protein Complex е комбинација на целосно природни протеини од грашок, ориз и семка од тиква. Оваа веганска мешавина е високо квалитетен протеин во прав за оние кои се грижат за тоа од каде доаѓаат хранливите материи. 

Комбинацијата на три различни извори на протеини овозможува комплетен профил на есенцијалните амино киселини и  фантастични 20 гр протеин по порција.

Не содржи вештачки бои, вкусови и засладувачи, засладен е само со Ксилитол и Стевиа.

  • 20 гр аминокиселини по порција
  • Погоден за вегани и вегетаријанци
  • Засладен со Ксилитол и Стевиа
  • Природен и извонреден вкус и растворливост
  • Без соја и млечни производи

Содржината на прва класа на протеини, базирани само од 100% растителни природни извори на протеини, придонесуваат за раст и развој на мускулната маса.

Премиум извор на БЦАА амино киселини - главни градежни блокови на протеини. Тие кои ја сочинуваат структурата на мускулното ткиво - ШТО Е НАЈВАЖНО, без оглед на вашата цел, дали намалувате тежина или зголемувате мускулна маса.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.