Ultra Whey Pudding 30g

Производител: All Nutrition
Код на продуктот: АЛ21
Достапност: На залиха

Додаток во исхраната, богат со протеини составени од чист протеин концентрат од сурутка, без адитиви од други помалку вредни протеини.

50,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


ALLNUTRITION Ultra WHEY Pudding е додаток во исхраната со високо-протеинскa содржина кој е составен од веј протеин концентрат и веј протеин изолат, и се карактеризира со брза апсорпција и високо ниво на есенцијални амино киселини, особено БЦАА, како и висока биолошка вредност (BV159, BV104).

Ultra WHEY Pudding - е додаток во исхраната со висок процент на протеини врз основа на две брзи форми на протеин (протеин изолат и концентрат од сурутка “WHEY“).

Веј протеинте кои се составен дел на овој производ се со висока биолошка вредност (БВ159, БВ104). Тоа значи дака брзо се разградуваат и се апсорбираат, со што ги обезбедувааат мускулите со брз извор на голем број амино киселини, особено БЦАА. Покрај тоа, благодарение на целокупниот профил на амино киселини, се подобрува и зајакнува имунолошката состојба.

Веј протеин изолатот е со побрза форма на апсорбција, за разлика од веј протеин концентратот. Содржи минимални количини на јаглехидрати и масти. Овој тип на веј протеин е еден од најскапите форми на протеински додатоци, во кои износот на протеин е околу 95%, а кај веј протеин концентратот содржината на протеини е помалку (околу 80%), со поголем процент на јаглехидрати и масти.

Сепак, во составот на Ultra WHEY Pudding количина на масти и јаглехидрати е минимална !
Протеинот помага во одржување и растот на чистата мускулна маса.

Главни придобивки:
- Највисок квалитет на протеини од сурутка
- Брза апсорпција
- Помага во одржување и раст на чистата мускулна маса
- Содржи високо ниво на амино киселини од разгранетиот синџир (БЦАА)
- Одлична растворливост
- Спречува мускулен катаболизам
- Одличен вкус
- Не содржи вештачки бои
- висока биолошка вредност (BV159, BV104)

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: 93,8 % протеин комплекс (протеин концентрат од сурутка, протеин изолат од сурутка - од млеко) згуснувач : карбоксиметилцелулоза ,стабилизатор Е 414, регулатор на киселост: јаболкова киселина, без масно какао за чоколаден вкус (протеин 73%) арома, засладувач сукралоза. Овој производ може да содржи траги од лецитин, ореви и други протеини од животинско потекло.

Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете од една до три порции дневно. Една порција е 30гр од производот растворен во до 300 мл вода или млеко. Се препорачува да се користи во текот на денот помеѓу оброците и после тренингот, а во денови кога не тренирате, една доза помеѓу оброци. Главно наменет за физички активни особи и спортисти.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.