-26%

Ultra Glutamine 500g

Производител: Body World Group
Код на продуктот: 7103
Достапност: На залиха

НАПОМЕНА !!! ОВАА ЦЕНА Е ДОСТАПЕН САМО СО НАША АКТИВНА ЛОЈАЛТИ КАРТИЦА !!! При нарачка пишете го бројот од вашата лојалти картица.Ultra Glutamine 500g - Глутаминот е аминокиселина која природно се наоѓа во мускулите.Ultra Glutamine 500g - Глутами

1.200,00ден 890,00ден
-+

Постави прашање за овој производГлутаминот е аминокиселина која природно се наоѓа во мускулите. 
Глутаминот има главен дел во масата на мускулните клетки и во производството на природен хормон за раст.
Посебно е значаен после напорни и интензивни тренинзи кога организмот има најголема потреба од глутамин, односно има многу поголема потреба во однос на тоа колкаво количество на глутамин може самиот организам да создаде. 
Глутаминот се употребува тогаш за да се спречи разградување на мускулното ткиво како резултат на неговиот недостаток.
Глутаминот делува и на намалување на воспалението на мускулите и ги стимулира мозочните клетки – подобрувајќи ги концентрацијата и паметењето..

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состјки: ХЦПЛ Фармацевтски Л-глутамин, витамин Б6 (пиридоскин хидрохлорид)

Измешајте 1 лажичка (околу 5 гр.) со вода или со вашиот омилен напиток. Со неутрален вкус е. За оптимални резултати земете 1 порција после тренингот и 1 порција пред да си легнете.

Земете го во вистинско време:
Најдобро време за земање на глутамин е после околу 30 минути. 

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.