Tribusteron 90 15caps

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3088
Достапност: На залиха

Во OLIMP TRIBUSTERON 90 се наоѓаат примарни сапоини,меѓу кој е најважен протодиосцин кој го стимулира оделувањето на ЛХ-хормон кој по природен пат го зголемува нивото на тестостерон кај мажите и естроген кај жените.Tribusteron 90 15caps - Во OLIMP TRIBUST

200,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Во OLIMP TRIBUSTERON 90 се наоѓаат примарни сапоини,меѓу кој е најважен протодиосцин кој го стимулира оделувањето на ЛХ-хормон кој по природен пат го зголемува нивото на тестостерон кај мажите и естроген кај жените.

Битно е да се напомене дека овој производ го потикнува природното лачење на сопствениот тестостерон (или естроген кај жените) и нема НИКАКВИ ШТЕТНИ ЕФЕКТИ кои можеме да ги видиме при употреба на синтетички прохормони и други забранети состојки.

Значи со зголемување на нивото на тестостерон кај мажите и есторген кај жените се овозможува телото да прими и искористи многу повеќе белковини (протеини) за раст на мускулната маса и сила отколку што телото може нормално да искористи.

Оптималното ниво на тестостеронот доведува до подобар и побрз развој на мускулната маса,допринесува до значително губење на масните наслаги,ја потикнува сексуалната желба (покажува многу добро афродизијачко дејство и го подигнува

либидито, елиминирајќи ги сите симптоми на сексуална

дисфункција) и овозможува подобро и побрзо опоравување после напорните тренинзи.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Начин на употреба: Земајте 1-2 капсула дневно, најдобро на празен стомак, или во спротивно во консултација со вашиот нутриционист или доктор.

Производот е наменет за возрасни како додаток во исхраната. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.Чувајте го подалеку од дофат на деца
Внимание: производот е наменет само за возрасни. 

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.