Tribulus Testo 2500 120tabs

Производител: Superior 14
Код на продуктот: СУ005
Достапност: На залиха

НАЈВИСОКАТА ДОЗА НА ЧИСТ TRIBULUS СОДРЖАН ВО ЕДНА ТАБЛЕТАTribulus Testo 2500 120tabs - Tribulus Terrestris е растение кое се користи за зголемување на мускулната сила и подобрување на физичката кондиција.

890,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Tribulus Terrestris е растение кое се користи за зголемување на мускулната сила и подобрување на физичката кондиција. Тоа се користи со векови во античка Грција, Индија и Африка за поддршка на плодноста и подмладување на телото. Исто така има доста познати афродизијачки својства. Неодамнешни научни истражувања покажуваат дека, иако тоа не содржи хормони, Tribulus помага за поддршка на производството на здрав машки хормони и репродуктивното здравје. Одкога е внесен, протодиосцинот кој е содржан во Tribulus Testo 2500 подложува да се конвертира во дехидроепиандростерон (ДХЕА), претходник на тестостеронот. Зголеменото ниво на ДХЕА во крвотокот произведува зголемена ефикасност за време на тренингот и лобидото. Производот се препорачува за професионални и аматерски спортисти.

Tribulus Testo 2500 е суплемент што го засилува тестостеронот, содржи стандардизиран екстракт од чист трибулус во една од најјаките дози достапни на пазарот.

Сапонините Diosgenin и Protodioscin го зајакнуваат имуниот систем и ја стимулираат секрецијата на лутеинизирачкиот хормон (ЛХ), кој пак, истовремено ја стимулира синтезата на тестостерон. Кај мажите, сапонините во Tribulus Testo 2500 ја зголемуваат количината на слободниот тестостерон, кој стимулира мускулен раст и топење на мастите, ја интензивира сперматогенезата и ја подобрува силата, кондицијата и сексуалниот нагон. Како резултат на тоа што Tribulus Testo 2500 има повеќе од 40% сапонини, слободниот тестостерон е на максимално ниво!

Кај жените пак, хормоналниот систем е оптимизиран во поглед на соодносот на естроген со тестостерон. Така што жените кои користат Tribulus Testo 2500 добиваат витка фигура и зголемено сексуално задоволство.

Мускулен раст е возможен само со соодветно и постојано внесување на амино киселини. Така што пожелно е да внесувате брзо апсорбирачки протеини, како Superior Whey Core (особено наутро, како и пред или после тренинг), спороапсорбирачки протеини и, ако е потребно, дополнителни суплементи, како AAKG, за избегнување на мускулна деградација и како поддршка за Tribulus Testo 2500.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: TribulusTerrestrisекстракт ( 100% овошје) - 2500 мг.

Состојки: микрокристална целулоза, хидроксипропил Метил целулоза, стеаринска киселина, Магнезиум Стеарат

Обложен материјал: хидроксипропил Метил Целулоза, ТиО2

Влажноста може да предизвика згрутчување и промена на бојата.
Начин на употреба: Како додаток во исхраната, земете 2 таблети дневно на празен стомак, по можност наутро и 30 минути пред било каква активност. Користете го во денови кога тренирате.
НЕ ЈА НАДМИНУВАЈТЕ ПРЕПОРАЧАНАТА ДНЕВА ДОЗА. КОРИСТЕТЕ ГО ПРОИЗВОДОТ САМО СПОРЕД УПАТСТВОТО.

Производот е наменет за физички активни, возрасни лица и професионални спортисти. Чувајте го на суво и ладно место, подалеку од топлината и сончевата светлина, бидејќи може да го оштетат пакувањето! Фрлете го по истекот на рокот за употреба.

Забелешка: Не го користите во комбинација со други диетални средства, лекови или храна која се смета за стимулативна.

Предупредување: Овој производ е наменет за здрави лица над 18 години. Консултирајте се со лекар пред да го користите било каков додаток во исхрана. Не е наменет за бремени жени, доилки, користите медицинска терапија, немате 18 години или имате нарушено здравје. Престанете да го користите 2 недели порано ако треба да ви се изврши оперативен зафат. Не користете го производот ако ви предизвикува некаква реакција на организмот. Не ја зголемувајте препорачаната дневна доза. Не користете го ако безбедносниот печат е скршен или недостасува.
Производот не е наменет за лечење или превенција на болест. Не користете го или престанете со користење ако имате несоница, тресење, нервоза, главоболка. Држете го подалеку од дофат на деца и домашни миленици!

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:
Поради ограничувањата како во аматерските така и во професионалните спортски организации (како WADA, NCAA, NFL, MLB, NBA, UIL, итн.), се препорачува да се консултирате со вашиот матичен лекар, пред да почнете да го користите овој или било кој друг додаток во исхраната.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.