THERMOSPEED® EXTREME 2.0 30caps

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3148
Достапност: На залиха

Диететски додаток во капсули - L-тирозин - кофеин - ниацин - екстракти од зелен чај - екстракти од гуарана екстракти - екстракти од црн пиперTHERMO SPEED® EXTREME 2.0 - Додатокво храна во капсули што претставува состав на состојки како што се L-тирозин,ко

350,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

THERMO SPEED EXTREME 2.0 НАДГРАДЕНА И ПОЈАКА ФОРМУЛА !!!
Еден од најефикасните производи кои ќе ви помогнат во намалување на тежината доби надградба, со цел да побрзо да ви помогне да стигнете до посакуваната фигура. Ултра модерни композиции кои придонесуваат за одржување на саканата промена на енергија во телото, со што се олеснува контролата на телесната тежина.

ЗБОГАТЕН СО ДОПОЛНИТЕЛНА ДОЗА ОД ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ И КАЈЕН БИБЕР

Л-тирозин - Делува како активатор на адреналин и норадреналин, да се подигне потрошувачката на калории. Во исто време, може да има значително влијание врз намалување на внесувањето храна, а со тоа и на износот на калории внесени во текот на денот.

Екстрактот од зелениот чај содржи високо-ефикасни биоактивни супстанции кои ги забрзуваат три важни процеси:
1. иницирање на распаѓањето на мастите
2. надгледување на ефикасното согорувањето на мастите во мускулните клетки
3. спречување на повторно акумулирање во масни резерви.

Кофеинот во чиста, безводна кристалната форма - Тоj многу побрзо да се вари, брзо го стимулира централниот нервен систем и брзо ја зголемува стапката на метаболизмот.

Екстракт од Кајен бибер (Cayenne pepper) стандардизиран до 8% капсаицин - Ова ја зголемува топлина која ја произведува телото, и ја намалува стапката на синтеза на масти во масните клетки (адипоцити) - го забавува на нивниот раст.

Екстракт од гуарана (Guarana) стандардизиран до 50% кофеин - Овој алкалоид дејствува како стимулант со блокирање на распаѓањето на цикличниот AMP во ќелија, која може да го продолжи дејството на катехоламини, како што се адреналин. Со што ја забрзува стапката на метаболизмот со зголемување на термогенеза и трошење на калории.
Обезбедува подолга психо-физичка стимулација.

Екстракт од црн пипер (Black Pepper) стандардизиран до 95% пиперин - Ова се високо концентрирани активни состојки кои ја зголемуваат термогенезата и оксидацијата и ја зголемува стапката на метаболизмот. Во исто време, студиите покажуваат дека пипетинот може да го зголеми нивото на серотонин и бета-ендорфин во мозокот.

Ниацин (Вит.Б3) помага во намалување на нивото на холестерол и кардиоваскуларните ризици и придонесува на нормален енергетски метаболизам.

Главни бенифиции:
- АКТИВНИ ТЕРМОГЕНЕТИЧКИ И ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ
- ГИ МОБИЛИЗИРА ЗАЧУВАНИТЕ МАСТИ
- ДЕЛОТВОРЕН ПРОИЗВОД ЗА СЛАБЕЕЊЕ
- ГО НАМАЛУВА АПЕТИТОТ
- ГО ПОТИКНУВА ПОТРОШУВАЊЕТО НА КАЛОРИИ И ПРОЦЕСОТ НА СОГОРУВАЊЕ НА МАСНОТИИ

Производите се направени по ФАРМАЦЕВТСКИ СТАНДАРДИ со највисок квалитет !
Производот дизајниран за особи кои сакаат ефикасно да ги намалат телесните масти !
Висококвалитетните состојки се стандардизирани за да содржат точна количина на активни супстанции !

Една од клучните предности е дека е произведен со употреба на стандардизиран растителен екстракт со прецизно дефинирана содржина на активни супстанции. Поради ова, влијанието врз телото е многу поефикасно и предвидливо.

Thermo Speed® Extreme 2.0 е произведен во највисоки стандарди за производство на фармацевтски производи. Состојките се безбедни и детално се проучуваат во поглед на присуството на микробиолошки контаминации, тешки метали или супстанции кои се забранети во спортот.MEGA CAPS®/MEGA CAPSULES® Е ИНДУСТРИСКА СОПСТВЕНОСТ НА КОМПАНИЈАТА ОЛИМП ЛАБОРАТОРИИ.
OLIMP MEGA CAPS®/MEGA CAPSULES® - ПРВИ, ОРИГИНАЛНИ, ЕДИНСТВЕНИ !

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: 42,2% L-тирозин, екстракт од 23% од зелен чај (Camellia sinensis (L.) Kuntze, лист), 6,7% кофеин, за полнење микрокристална целулоза; 4,2% Cayenne екстракт од пиперка (Capsicum annuum L., овошје), 3.4% Гуарана екстракт (Paullinia cupana Kunth, семиња.), Порака агент магнезиум соли на масни киселини, силициум диоксид; 0,2% екстракт од црн пипер (Piper nigrum L. овошје), никотинска киселина 0,2% - ниацин, капсула (желатин, боја: E171).

 

Препорачана доза: Земете 1 капсула 1-2 пати на ден, после јадење и 30-45мин пред тренинг. Препорачаниот дневен внес не смее да се надмине. Диететски додатоци не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.


Предупредување: THERMO SPEED ® EXTREME 2.0 содржи кофеин. Не се препорачува за деца и за бремени жени (содржина на кофеин: 100 mg / 1 капсула, 200 mg / 2 капсули). Производот, исто така, не треба да се употребува за време на доењето, како и за лица со циркулаторни заболувања, висок крвен притисок и индивидуална нетолеранција кон некоја од состојките. Не смее да се надмине дневната доза од 400 mg кофеин од сите извори и 200 mg по единица. Производот не треба да се зема непосредно пред спиење.


Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.