-19%

STEEL L-CARNITINE 1000ml

Производител: ENERGY BODY SYSTEMS
Код на продуктот: 4038
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

1.100,00ден 890,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Л-карнитинот е аминокиселина која промовира конверзија на маснотиите во енергија (дефинирање на губење на тежината).  Пренесува маснотии во клеточна митохондрија каде се создава енергија. Телото произведува свој Л-карнитин, но не во доволни количини за да се постигне овој ефект. Л-карнитинот е едно од најдобрите средства  за спречување на хроничен замор - го спречува формирањето на млечна киселина во мускулите и има позитивен ефект врз срцето, што е индиректен ергогенски ефект (издржливост, сила).

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Вода, Л-карнитин, регулатори на киселост (млечна киселина, лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат), засладувачи (натриум цикламат, ацесулфам К, натриум сахарин), природно ароматизирање. Содржи засладувачи.

Препорачано е да се користи пред тренинг, околу 20-30 минути пред да започнете. Производот е целосно подготвен за употреба и нема потреба од дополнителна подготовка. Но, секогаш можете да го измешате концентратот со вода (15 мл + 100 мл течност). 1 мерица (погледнете го капачето кое следува заедно со производот) 15мл


Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.