100% Pure Whey Protein Natural 500 g

Производител: HARDCORE RULES
Код на продуктот: КО001
Достапност: На залиха

Ја зголемува мускулната маса. Го Намалува времето за опоравување и побрзо закрепнување на мускулите. Го забрзува метаболизмот.

390,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


PURE WHEY PROTEIN NATURAL  е одличен и неверојатно квалитетен 100% whey протеин концентрат. Има многу голема биолошка вредност.

Споредбено со останатите протеински извори, whey протеинот има подобар амино киселински профил, повисока (25% поголема) концентрација на BCAA амино киселините (леуцин, изолеуцин и валин) и во изобилство ги содржи следниве  амино киселини (BCAA, аргинин, глутамин).

Протеинот од сурутка е далеку подобар од другите форми на протеини. Тој го снабдува организмот со совршен профил на амино киселини потребни за изградба на мускулите, сила и обновување.

 Бодибилдерите и професионалните спортисти се свесни за важноста на користење на протеинот од сурутка како суплемент за подобрување на големината, силата и за забрзување на времето на закрепнување.

Протеинот од сурутка е многу ингестивен т.е одма стига до одредиштето.

Додатоците од протеинот од сурутка игра главна улога во исхраната после тренинг, кога телото е во катаболичка состојба и треба брзо инјектирање на протеини.

Голема предност за закрепнува и градење мускули е дека протеинот од сурутка делува како антиоксиданс за зајакнување на имунолошкиот систем.


Веј Протеинот има ефект врз следните перформанси:

1. Зголемување на мускулната маса

2. Намалено време за опоравување и побрзо закрепнување на мускулите

3. Го ублажува распаѓањето на мускулите после тренинг

4. Го забрзува метаболизмот

Биолошката вредност на протеинот од сурутка во споредба со другите извори на протеини

Биолошката вредност или Б.В е мерка за ефикасноста на протеините, односно како телото ги апсорбира и ги користи за раст, што поголем број – толку е поголема ефикасноста.

Ова е клучен термин во бодибилдингот и се користи за класификацијата на протеинот од сурутка.

Со БВ, протеинот од јајца постави стандард на 100 додека говедскиот некаде околу 75.

Со протеинот од сурутка Б.В. може да има вредност и до 170.
Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: Произведен од свежа сурутка со ултрафилтрирање.


Препорачлива употреба и инструкции : Како додаток во исхрана препорачаната дневна доза 25 гр. се меша со 200 мл. вода. Се користи на празен стомак рано наутро или после тренинг. Да не се меша со млеко зошто ќе се сменат вредностите на производот и неговата апсорбливост.

Предупредување: Не е наменет за употреба за деца под 3 години, бремени или жени што дојат. Да не се прекорачува препорачаната дневна доза или концетрацијата на ВПЦ, може да предизвика надуеност или да се има лаксативен ефект.

Да не се користи како додаток во исхрана.

Начин на чување: Да се чува на суво и ладно место. Температурата не смее да надмине 25 степени. Да се чува подалеку од дофат на деца. Затворајте го пакувањето правилно после секоја употреба. Чувањето на суво и ладно место го зголемува рокот на употреба.

Алергиски информации: Содржи протеини од млеко и лактоза.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.