-35%

Pure Whey Isolate 95 1800g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3020
Достапност: На залиха

Pure Whey Isolate 95 1800g - Pure Whey Isolate 95 е производ со врвен квалитет, без лактоза, чист изолат од сурутка дополнет со комплекс од витамини и минерали осигурувајќи нормален правец на метаболички процеси за време на исцрпувачки физички тренинзи и

4.800,00ден 3.100,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Pure Whey Isolate 95 е производ со врвен квалитет, без лактоза, чист изолат од сурутка дополнет со комплекс од витамини и минерали осигурувајќи нормален правец на метаболички процеси за време на исцрпувачки физички тренинзи и намален ризик од катаболизам.
Изолатите од сурутка се карактеризираат со највисока нутритивна вредност и анаболичка активност од сите диетални протеини.
За високата хранливост најзаслужен е оптималниот сразмер на ендо и егзогените аминокиселини со исклучиво висока застапеност од разгранетиот синџир на  аминокиселини (BCAA) и Глутамин.

Pure Whey Isolate 95 се содржи само од висококвалитетен протеин од сурутка изолат кој има природен метод на крос-протокот (CFM), добиен од кравјо млеко.
- Изолат од сурутка со 86% содржина на протеини
- Ниски јаглехидрати и масти
- висока биолошка вредност
- лесно се апсорбираат од страна на телото
- без лактоза
- Без аспартам и без шеќери

Добиен е со процес на јонска размена, без да му се одземат природните состојки, со целосна структура и активност на функционални Веј протеини: Бета-Лактоглобулин, Алфа-Лактоалбумин, Имуноглобин, Плазма Албумин, Лактоферин, Лактотрансферин, Церулоплазмин, Фосфогликопротеини, Протеази и Пептиди - на кои се должи врвната нутритивна вредност и анаболичка активност.

Овие супстанции дејствуваат слично како фактори на анаболни пептиди и на тој начин го олеснуваат транспортот на аминокиселините во мускулните клетки и стимулираат анаболизам. Освен тоа имаат и антиоксидативно дејство, ги стабилизираат лизозомите, спречуваат делување на катаболички ензими лизозоми, го зајакнуваат кардио-васкуларниот, нервниот и имунолошкиот систем.

Изолатите од Сурутка се сметаат за најценети извори на диетални протеини за професионални спортисти со висока побарувачка и перформанси.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: 97,5% изолат од сурутка, ароми, регулатор на киселост-јаболков оцет, згуснувачи-ксантан, карбоксил метил целулоза; засладувачи-ацесулфам К, сукралоза; витамини (аскорбинска киселина-Витамин Ц, Витамин Е, Ниацин, Д-Биотин, Витамин А,  Калциум D-пантотенат, Вит.-B6, Вит.-D, Вит. B1, Рибофлавин-Вит.B2, B12) Бои: Кармин(за јагода, банана, киви ароми)  Е150c( за тирамису, чоколадо, ванила, капучино), рибофлавин.
Начин на употреба: Консумирајте 1 до 3 порции дневно. Наутро по будењето, помеѓу оброците и после тренинг. 1 оброк-30грама измешајте ги во 100-150мл вода и консумирајте го веднаш по спремањето.

Производот се препорачува на лица со зголемена потреба на протеини, лица кои сакаат брз раст и развој на мускулна маса, а пред се за врвни и рекреативни спортисти.
Производот е наменет за возрасни како додаток во исхраната. Чувајте го надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Напомена: Производот е наменет за употреба при интезивен мускулен напор, посебно за спортисти, кои се стремат кон развивање на мускулната маса и имаат потреба од поголема енергија.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.