Pure CLA 90caps

Производител: Big Man
Код на продуктот: 6010
Достапност: На залиха

Pure CLA - Pure CLA - САКАТЕ ДА ОСЛАБНЕТЕ БЕЗ ЈО-ЈО ЕФЕКТ??НАШИОТ СЛИМ ПРОИЗВОД CLA Е ВИСТИНСКИОТ ПРОИЗВОД ЗА ВАС !!!

950,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

САКАТЕ ДА ОСЛАБНЕТЕ БЕЗ ЈО-ЈО ЕФЕКТ??

НАШИОТ СЛИМ ПРОИЗВОД "CLA" Е ВИСТИНСКИОТ ПРОИЗВОД ЗА ВАС !!!

ПАКУВАЊЕ ОД 90 капсули ПО ЦЕНА ОД САМО 950 денари

45 ДНЕВНИ СЛИМ ПОРЦИИ !!!

ЦЕНА НА ЕДНА СЛИМ ПОРЦИЈА (2 капсули )САМО 21 денар !!!

Што е CLA ?

CLA е кратенка за коњугирана линолова киселина.

Таа е изомер на линолова киселина ( ЛА ) и може да се најде во месото и во другите прехранбени производи. 

CLA е безбедно и научно докажан ефикасен додаток.

Една од главните причини за појава на дебелина е недостаток на CLA во телото. Поради различниот начин на исхрана на добитокот, за производство на месо, нивото на КЛА во намирниците е намалено за 60 посто во последните триесеттина години. 

Организмот на кравата може да ја претвори линолевата киселина во коњугирана КЛА, додека човечкиот организам не. Единствен начин за да се задоволат потребите од КЛА е употреба на месо и намирници кои ја содржат истата или да се употребуа во форма на капсули како додаток во исхраната.

Од последните испитувања врз луѓето покажале дека со земање на 3 -4 гр Танолин дневно доведува до значително намалување на масното ткиво, и намалување на стомачните наслаги. 

Коњугираната линолинска киселина (CLA) на BIGMAN содржи неверојатни 1,000мг Tonalin ® во една капсула (Тоналин е светски бренд на КЛА и на неа се спроведени најголем број на испитувања.)

- CLA игра важна улога во намалување на мастите и зголемување на мускулниот тонус, што е докажано со клинички истражувања.

- CLA го поттикнува развојот на мускулите, ги намалува мастите и создава оптимална средина за подобрување на здравствената состојба.

- CLA го спрчува страшниот јо-јо ефект: континуирано губење и добивање на тежина со традиционалните диети.


Механизмите на дејство кои што CLA ги користи за намалување на телесните масти се:

- Ги намалува телесните масти апсорбирани и акумулирани од јадењето бидејќи инхибира липопротеин липаза, ензим кој е есенцијален за олеснување на влезот на триглицеридите во клетките.

- Ја зголемува стапката на употребени телесни масти, процес кој се случува во митохондриите на мускулните клетки со стимулирање на ензимот CPT (карнитин трансфераза П.). 

- Го намалува вкупниот број на масни клетки во телото.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: Сафлорово масло 80% конјугирана линолова киселина. Обвивка: желатин, глицерин (бои: црвен железен оксид и црн железен оксид Е172).
Препорачана доза: Земете 2 или 3 таблети дневно поделени со главни оброци.

Предупредување: Откако ќе го отворите, чувајте ги на ладно и суво место. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана.
Чувајте го подалеку од мали деца. Не се препорачува за деца, бремени или доилки. Прекумерното конзумирање може да предизвика лаксативни ефекти. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување или спречување на било која болест. Ако имате болест или ако земате лекови, обратете се кај вашиот лекар пред да земете било каков додаток во исхраната.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.