Protein Professional GERMAN FORGE 2350g

Производител: Iron Maxx
Код на продуктот: ИМ14
Достапност: На залиха

Protein Professional GERMAN FORGE 2350g - ОписProtein professional од GermanForge е вистинската алтернатива за вашиот дневен протеински внес.Protein Professional GERMAN FORGE 2350g - GERMAN FORGE PROTEIN PROFESSIONAL: МУСКУЛЕН СКУЛПТОР ОД ГЕРМАНИЈА !1-во

1.800,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

GERMAN FORGE PROTEIN PROFESSIONAL: МУСКУЛЕН СКУЛПТОР ОД ГЕРМАНИЈА !
1-во место за најдобар сооднос на цена - перформанси
Брза апсорпција поради одлична растворливост во вода
Секој вкус е прекрасен искуство
Речиси 70% протеин во сува материја
Безбедносни сертификати: Изработени и тестирани во Германија
Придонесува за градење и одржување на мускулната маса

Новиот протеин на German Forge е вистинска алтернатива за внес на протеини. Особено за почетници да ја доживеат предноста со Protein Professional, затоа што секој кремаст напиток обезбедува високо квалитетен внес на протеини, збогатен со сите есенцијални амино киселини и минерали неопходни за јакнење и издржливост на тенингот.

Protein Professional помага да се изгради чиста мускулна маса во почетна фаза на раст, како и дефинирање на мускулите.
Секоја доза на Protein Professional обезбедува доволно енергија за брзо опоравување на мускулите и градење на мускулната маса.

Предности на Protein Professional:
- Одлична растворливост во вода
- Освежувачки вкусеви
- Лесно се меша
- Протеини со брза апсорпција
- Ниско ниво на масти
- Без лактоза
- Обезбедува соодветна количина на јаглехидрати за брзо закрепнување после обуката

Прво место за одличен квалитет и ненадминлива цена !

Не само што е Protein Professional е феноменална зделка, тој, исто така, содржи само извори на растителни протеини кои ќе придонесат за градење на чиста мускулна маса во комбинација со редовно вежбање. Во споредба со многу други концентрати, содржината на глутамин и аргинин е значително повисока во Protein Professional отколку во другите извори на протеини.
Protein Professional обезбедува оптимален избор за планот за оброк, испорака на соодветен износ на протеини и јагленохидрати. Овие карактеристики го прават Protein Professional одличен додаток како за бодибилдерите така и за почетниците. За жал, многу фитнес фанатици уште исклучиво зависат од протеин од сурутка и да заборавите за ефектите од реципрочни валоризација со различни извори на протеини. Затоа, новиот Protein Professional , чии протеински компоненти на растителна основа се подобрени за да се формира добра количина на амино киселински спектар и е вистинска алтернатива на традиционалните производи од сурутка.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: Лешник - мешашвина на протеини: пченица протеин, соја протеин изолат; малтодекстрин, ниско-масни какао во прав, вкус, за згуснување: ксантин гума, засладувачи: (ацесулфам K, натриум цикламат), аспартам* и сахарин-натриум. * Содржи извор на фенилаланин.

Состав: Колачиња и Крем - мешашвина на протеини: пченица протеин, соја протеин изолат; малтодекстрин, вкусови, ориз-crispies (содржи глутен), згуснувач: ксантин гума, пченица-crispies, ниско-масни какао во прав, засладувачи: (ацесулфам K, натриум цикламат), аспартам* и сахарин-натриум. * Содржи извор на фенилаланин.

Состав: Фстаци - мешашвина на протеини: пченица протеин, соја протеин изолат; малтодекстрин, вкус, згуснувач: ксантин гума, засладувачи: (ацесулфам K, натриум цикламат), аспартам* и сахарин-натриум, обојувачи: бакар-хлорофилин. * Содржи извор на фенилаланин.

Состав: Чоколадо - мешашвина на протеини: пченица протеин, соја протеин изолат; малтодекстрин, ниско-масни какао во прав, вкусови, чоколадо во прав, згуснувач: ксантин гума, засладувачи: (ацесулфам K, натриум цикламат), аспартам* и сахарин-натриум. * Содржи извор на фенилаланин.

Алергени: Може да содржи траги од јајце, лупин и млеко.
Начин на користење: Како додаток во исхрана се додаваат 4 лажички Протеин Профессионал (приближно 50 гр) на 250 мл вода и се меша енергично во шејкер приближно 20 секунди. Препорачуваме да го пиете Протеин Профессионал до 4 пато дневно. Најдобро е да се употребува пред интензивен тренинг или натпревар, веднаш после вежбање и пред спиење.

Не е препорачливо за деца и помлади особи. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разнолика и балансирана исхрана. Препорачана е разнолика и балансирана диета како и здрав начин на живот. Наведената препорачана доза не смее да биде прекорачена. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.