-27%

PROFI MASS® 1000g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3007
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

1.350,00ден 990,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

ДЕФИНИТИВНО НАЈДОБАР НАЧИН ДА ИЗГРАДИТЕ ЧИСТА МУСКУЛНА МАСА !

СЕ ВОЗБУДИВТЕ ОД ПОМИСЛАТА ?

PROFI MASS® ВИ ОБЕЗБЕДУВА МАКСИМАЛНА ПОДДРШКА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЧИСТАТА МУСКУЛНА МАСА !

Тука се несоборливите аргументи ...

PROFI MASS® Содржи најсовремена комбинација на протеинска матрица од сите фракции на протеини (млечни и од сурутка)(изолат, концентрат и хидролизат, како и беспрекорно квалитетниот мицелар казеин). Оваа исклучително ефикасна мешавина на протеини обезбедува највисока сатурација на протеини во крвта, со време на искористливост во рок од 15 минути од внесот (хидролизат протеин од сурутка), достигнувајќи до максимална концентрација во текот од 45мин до 2 часа. (протеин концентрат и изолат од сурутка) и со најдолго одржување на храна во крвотокот до 6 последователни часа (казеин).Суштината во ефикасноста на PROFI MASS® не е само покрај внимателно одбраните протеински фракции, исто така, е и од иновативната формула на Low-GLC™ врз основа на јагленохидрати со низок гликемиски индекс (поли и олигосахариди, долг синџир на сприхав пченкарен скроб восочни пченка, изомалтоза).
Концептот на примената на сложени јагленохидрати се базира на претпоставката дека за умерен и стабилен анаболен однос, е и нивото на инсулин во крвта. Со ова се исклучува варијацијата на нивото на шеќер и гарантира непрекината апсорпција на енергија во мускулните клетки. Умереното ниво на моносахариди во крвта, добиени по ингестијата на PROFI MASS®, го штити спортистот од намалување на чувствителноста на инсулинските рецептори на хормон. Јагленохидратите од PROFI MASS® претставуваат континуиран извор на енергија, веднаш по внесот (фруктоза) и одржување на стабилно снабдување на јагленохидрати после 30 минути (малтодекстрин), до речиси 4 часа (долг синџир, сприхав пченкарен скроб восочни пченка и изомалтоза) .Ова обезбедува непосредна достапност на енергетски компоненти кои се потребни после напорниот тренинг. Со додавање на МЦТ масло се зголемува уште повеќе регенеративниот процес, така што растот продолжува непрекинато и адаптација на мускулното ткиво на оптеретувањето се врши без никакви пречки.


Комплексот до 12 витамини кои се додадени во PROFI MASS® ја зачувуваат ефикасноста на работата на сите ензими кои се вклучени во метаболичките промени и процеси во регенерација и раст на мускулното ткиво. Витамините и минералите апсолутно мора да бидат обновуваат, бидејќи поради нивната загуба за време на интензивен напор, значително го намалува квалитетот на сите биохемиски процеси во телото на спортистот.


PROFI MASS® се препорачува за луѓе кои практикуваат спортови со голема фичичка издржливост, како што се боречки вештини, велосипедизам, маратон итн, во која на долготрајни и со интензивен напор се бараат непречено снабдување на енергетски состојки.Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 56% протеини (концентрат од протеин од сурутка (добиен од млеко), протеини од сурутка, сурутка (добиен од млеко), казеин (млеко) хидролизат протеин од сурутка (добиен од млеко)), 40% јаглени хидрати препарати (комплекс на поли и олигосахариди , долг синџир сприхав пченкарен скроб, фруктоза, изомалтулоза *), ароми, 0,7% среден ланец на триглицериди (MCT масло), регулатори на киселост - јаболкова киселина, лимонска киселина; 0,5% таурин, 0,25% Л-глутамин, згуснувачи - арапска гума, ксантин гума, натриум карбокси метил целулоза; засладувачи - ацесулфам К, сукралоза, цикламати; 0.02% витамини (Л-аскорбинска киселина, Вит. Ц, ДЛ-алфа-токоферил ацетат - вит Е, никотинамид - Ниацин, Д-биотин, ретинил ацетат - Вит А, калциум Д-пантотенат - пантотенска киселина, пиридоксин . хидрохлорид - вит Б6, холекалциферол - вит Д, птероилмоноглутаминска киселина - фолна киселина, тиамин мононитрат - вит Б1, рибофлавин - Вит Б2, цијанокобаламин - вит Б12), емулгатор - соја лецитин; бои: каротини (A), кармин (B), рибофлавин (Ц), E 150Ц (Д), Е 150д (Е), E 133 (Ф), патент сино В (Г), индиго (Х), хлорофил и хлорофилин (И), куркуминот (J), антоцијани (К), екстракт од пиперка (Л), бетанин (М), растителен јаглерод (Н). ((кармин (за сите: јагода, цреша, јагода-киви и банана-како цреша вкусови), Е 150Ц (за сите: колачи крем, карамела, чоколадо, кафе, сладолед кафе, лешник, капучино и тирамису како вкусови), рибофлавин , Е 133 (за сите вкусови како фстаци)).

(A) - (З) - Во зависност од вкусот погледнете го симбол на производот.

* Изомалтулоза е извор на гликоза и фруктоза.

Начин на употреба: Земете 1-4 порции дневно за време на појадок, вечера, после тренинг и одприлика околу 1 час пред спиење. Додадете 1 порција (50гр- 8 рамни супени лажици) во 100 мл вода или обезмастено млеко. Консумирајте го непосредно по подготовката. Не се препорачува за дијабетичари.


Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Чувајте го подалеку од дофат на деца.


Услови за чување: Да се чува на суво и ладно место. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.