-25%

100% Professional Whey 2000g

Производител: Big Man
Код на продуктот: 6027
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

2.800,00ден 2.100,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


100% Whey Professional е протеинска формула подготвена од 100% ултрафилтриран концентрат од млечна сурутка и ја содржи соодветната количина на аминокиселини за зголемување на мускулната маса.

Базиран е на 100%  сурутка, тоа е протеин подготвен преку процеси на ултра и микрофилтрација и ензимски прочистен, со мала количина на масти и лактоза.

100% Whey Professional не содржи аспартам,  содржи протеин со висока биолошка вредност како и голема концентрација на аминокиселини од разгранетиот синџир.

100% Whey Professional нуди најдобри нутриниционистички карактеристики, со одличен бкус и инстант мешање без грутки. Не делува тешко на желудецот, не прави гасови ни надуеност со што е погоден за користење во било кој период од денот.


Карактеристики на 100% Whey Professional

- 100% вкрстена микрофилтрација протеин концентрат од сурутка

- Протеини со висока биолошка вредност

- Висока содржина на БЦАА

- Мала сорджина на масти и шеќери

- Без Аспартам


100% Whey Professional обезбедува најчиста форма на чист протеин концентрат од сурутка со цел да се промовира зголемување на растот на чистата мускулна маса.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: Ултрафилтриран протеин концентрат од сурутка(кои содржи бета-лактоглобулин, алфа-лактолабумин, честички лактоферин), ароми, сукралоза и какао* * За сите чоколадни вкусови.

Алерген информации: Содржи млеко, може да содржи соја, сулфати и честички сулфур диоксид.

Упатство за употреба: Измешајте 1 мерица (30 гр) со 200 мл ладна вода или обезмастено млеко три пати дневно, наутро и после тренингот.

Предупредување: децата, бремените жени, старите или болни лица треба да се консултираат со нутриционист пред употреба.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.