PIPERINE + CHROME 120caps

Производител: All Nutrition
Код на продуктот: ал28
Достапност: На залиха

Активни состојки го прават овој производ одличен - помалку апетит, побрз метаболизам кој дефинитивно се чувствува. Па, тежината лета надолу !!

990,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Пиперинот е главната активна супстанца на пиперките, има широк спектар на здравствени својства. Ја подобрува апсорпцијата на одредени витамини и минерали - селен, витамин Б и бета-каротин. Покрај тоа, ја олеснува апсорпцијата на коензим Q10 и ја зголемува асимилацијата на куркумини и ресвератрол.Хромот помага да се одржи правилниот метаболизам на макронутриенти и помага да се одржи соодветното ниво на гликоза во крвта.Главни придобивки со користење на овој производ се:

- Го забрзува метаболизмот
- Го стимулира имунолошкиот систем
- Го инхибира апетитот
- Има антибактериски својства
- Ја зголемува отпорноста на телото на болки
- Ја подобрува концентрацијата

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: агенс за зголемување микрокристална целулоза, капсула (желатин, титаниум диоксид), црн пипер екстракт од Piper-nigrum, анти-стврднување агенс,магнезиум,соли на масни киселини, хром picolinate.

Користете 1 капсула дневно пред појадок или вежбање, пиење 250 ml вода. Предупредување: Производот е наменет за лица физички активни над 18 години. Не јадете ако сте алергични на било која компонента на производот. Пред употреба на производот, консултирајте се со лекар. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Производот не може да се користи како замена за разновидна исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. По употребата, пакувањето секогаш треба да се затвори. Да се ​​чува на суво и ладно место, надвор од дофатот на мали деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.