-31%

Physique THERMO GAINER 7250g

Производител: PHYSIQUE NUTRITION
Код на продуктот: ПН01
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

3.990,00ден 2.770,00ден
-+

Постави прашање за овој производThermo Gainer на Physique Nutrition е уникатен напиток за зголемување на мускулната маса. За градба на мускулот поребни се многу чисти протеини, здрави масти и многу метаболичка енергија. Thermo Gainer e дизајниран да ги обезбеди сите овие хранливи состојки во адекватни количини, така што спортистите лесно ќе можат да ги градат мускулите и да имаат енергија што им е потребни за да се создаде интензивно вежбање.
Дополнително, Physique Nutrition имаат додадено среден ланец на триглицериди (МЦТ’с) во уникатната гејнер формула. МЦТ’с додаваат нова компонента во градењето на мускулите преку помагање да се забрза вашиот метаболизам со уникатни масти кои имаат потешкотии со конвертирање во телесни масти и се претвораат веднаш во кетони за брзо ослободување на енергија. Брзо согоруваат и го зголемува вашиот термогенички метаболизам секој пат кога ќе го внесете и го поттикнува намалувањето на масти и зголемувањето на метаболизмот. Колку побрзо вашиот метаболизам може да работи без додавање на масти во телото во процесот, толку повеќе имате потенцијал да го зголемите мускулно ткиво, се додека можете да внесувате високо квалитетни калории ќе го снабдуваат телото со гориво, регенерираат ткивото и ќе го задржи вашиот метаболизам загреан и брзо да работи.
Thermo Gainer ви помага тоа да го постигнете.

Thermo Gainer е одличен начин за да додадете високо квалитетни калории богати со неопходните протеини, здрави масти и јаглехидрати за зголемување на мускулите! За да бидете големи, ќе мора да имате многу високо квалитетни на хранливи материи. Thermo Gainer е одличен начин со кој ќе ги дополните сите овие хранливи состојки, кои секогаш ќе додадат вредност на вашата цел за градба на вашите мускули.

Бенифиции:
- Градба на чиста МУСКУЛНА МАСА
- Го заменува мускулниот гликоген потрошен за време на тренингот
- Обезбедува есенцијални масти за енергија и за одржување на здрави клетки
- Обезбедува забрзување на метаболизмот и МЦТ согорувачки масти кои го подобруваат ТЕРМОГЕНИЧКИОТ МЕХАНИЗАМ

* МЦТ масните киселини целосно се метаболизираат во црниот дроб со ослободување на енергија, без тенденција за нивната акумулација во телото во форма на масно ткиво. Хранливите својства на МЦТ масните киселини произлегуваат од фактот дека тие се апсорбираат во гастроинтестиналниот тракт директно во порталната вена, за разлика од други масни киселини како липаза или жолчните, не е неопходно да бидат сварени. Затоа, MCT често се користи во болести поврзани со оштетување на апсорпцијата на масти.

Тие се апсорбираат во општата циркулација на крвта многу брзо (слично како гликоза), како и нивното согорување, за кои е потребни два пати помалку кислород отколку во случај на останатите масни киселини. Тие се карактеризираат со двојно повисоко ниво на согорување на енергија (8.3 кал / гр) од јагленохидратите или протеините (4 кал / гр), што резултира со зголемување на термогенеза (зголемување на температурата) на телото.

Поради многу брзата апсорпција и трансформација на MЦT се овозможува заштеда на МУСКУЛНИТЕ ГЛИКОГЕНСКИ РЕЗЕРВИ за време на тренингот.

Исто така, МЦТ киселините го забавуваат мигрирањето на моторниот комплекс на телото, со што го продолжува времето на мукозниот контакт со храна, и со тоа ја подобрува апсорпцијата на храната. Покрај тоа, откриено е дека ја подобрува апсорпција на витамин Д, калциум и магнезиум.

Не го подига нивото на холестеролот во крвта, но ги регулира квантитативни акциите во неговите фракции, издигнувајќи ја содржината на ХДЛ-холестерол (корисниот), додека го намалува во исто време учеството на "лошиот" ЛДЛ-холестерол.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: Малтодекстрин, Мешавина на Млечни Протеини (Протеин Концентрат од Сурутка, Мицелар Казеин, Протиен Изолат од Сурутка), Кремер (Делумно Хидрогенизирано Масло од Соја, Пченкарен Сируп, Натриум Казеинат. Моно и Диглицериди, Дикалиум Фосфат, Натриум Силикоалуминат, Соја Лецитин), Природни Ароми, Фруктоза, Фиберсол, Масло од Ленено Семе во Прав, Кластер Декстрин, Среден Синџир Триглицериди (од кокос), Ксантин Гума, Сол, Сукралоза.
Начин на употреба: Како додаток во исхрана наполнете го шејкерот со 16-20 оз (475-590 мл) ладна вода. Додадете три мерици во шејкерот. Промешајте го 3 пати пред да почнете да го тресете енергично 15 секунди. За мажи, земете 1-3 порции после тежински треининг (1 сервирање на 100 лбс чиста телесна тежина) (препорачана дневна доза). За жени, земете 1-2 порции по тежински тренинг (1/2 сервирање на 60 лбс чиста телесна тежина) (препорачана дневна доза). 

Да не се надминува дневната препорачана доза. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

АЛЕРГЕНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: СОДРЖИ СОСТОЈКИ ОД МЛЕКО, КОКОС И СОЈА. 
Овој производ е произведен во објект во кој се процесира млеко, јајца, соја, кикирики, ореви, масло од риби / ракчиња / школки и пченични производи.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Случајно предозирање со производи кои содржат железо, се главна причина за фатално труење кај деца под 6. Чувајте го производот подалеку од дофат на деца. Во случај на случајно предозирање, веднаш јавете се на лекар или на центар за контрола на отровање.

Не е наменето за лица помали од 18 години. Не го употребувајте ако сте трудни или доите. Консултирајте се со матичниот лекар пред да го користите ако имате било каква здравствена состојба, или употребувате било какви препишани или лекови од аптека. Консултирајте се со матичниот лекар пред да почнете било каква диета или програма за вежбање. Не ја надминувајте препорачаното дозирање. Неправилна употреба на овој производ нема да ги подобри резултатите и не се препорачува. Употребувајте го само како што е препорачано. Не го употребувајте овој производ ако сигурносниот печат е скинат. Чувајте го на свежо и суво место, подалеку од дофат на деца на ладно и суво место.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.