-32%

PHANTOM TRAINING MASK

Производител: PHANTOM ATHLETICS
Код на продуктот: ХКР058
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

6.190,00ден 4.190,00ден
-+

Постави прашање за овој производПроцесот на дишење е клучен во секоја физичка активност, но се посветува малку внимание. Сето ова се менува со овој производ. Неговата улога е да го насочи фокусот кон дишење со ограничување на снабдувањето со воздух за време на тренинг. Така станува потешко да се наполнат белите дробови со воздух со цел да се зајакнат мускулите потребни за дишење, а со тоа се подобрува ефикасноста при тренинг. Оваа тренинг маска ви помага да ја зајакнете дијафрагмата и меѓуребрените мускули и со тоа да се зголеми границата на дишење над просекот. Маската го ограничува снабдувањето со воздух, што значи дека дијафрагмата и меѓуребрените мускули треба да работат понапорно - со зголемување на отпорот мора да се диши посилно и подлабоко.

Фантомската маска се користи за време на тренинг и го подложува телото на потешки услови. 

Фантомската маска за тренинг е изработена од материјали со врвен квалитет. Обвивката и ПРС (Фантом регулационен систем) се направени од најлон, кој носи функционалност и долговечност, додека внатрешноста е направена од медицински силикон, кој е хигиенски и антиалергичен. Дел е направен од ултра лесни и воздушеста  "high-tech" ткаенина која ја отстранува влагата што ја прави удобна и обезбедува идеална анатомска потпора и нема да се лизга во текот на тренингот.

Телото на маската е ергономски оптимизирано за совршено да се вклопи во обликот на лицето. Покрај тоа, маската е достапна во три различни големини: Мали, средни и големи.

Манжетните за маските за тренинг се направени од екстремно еластична ткаенина која има многу предности, лесно отстранливи и променливи за лесно да ги измиете после тренингот. Обликот е ергономски обликуван, ја остава маската цврсто прикачена на лицето и го спречува да се лизне, дури и за време на најтешките тренинзи. Ова е обезбедено со иновативниот каиш што води над главата, кој ја држи маската на место и гарантира оптимална удобност при носење. Фантомската маска за тренинг е погодна за речиси секаков вид на спорт кој бара моќ, кондиционирање и физички перформанси. Од фитнес, крос-фит, боречки вештини, трчање, триатлон, боди билдинг, фудбал, ракомет, одбојка, кошарка: оваа листа може да се продолжи бесконечно, ова се само неколку примери на дисциплини и спорт, за кои тренингот со Фантомска маска за тренинг е од корист.

НАПОМЕНА:
- ЗА ТОЧНА ВЕЛИЧИНА НА МАСКАТА ПОМИНЕТЕ ВО НАШИОТ ПРОДАЖЕН ЦЕНАР
- ПРОИЗВОДОТ НЕМА ДА МОЖЕТЕ ДА ГО ВРАТИТЕ ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ВИ БИДЕ ИСПОРАЧАН БЕЗ ДА ПРОБАТЕ КОЈА ВЕЛИЧИНА ВИ ОДГОВАРА 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Препорачуваме да преземете точни мерења користејќи го методот опишан подолу за да ја одредите големина на маската за вашата структура на лицето.
Измерете од средишната линија на лицето на вашата уста до најмалку 2,5 см после надворешниот агол на устата (можеби ќе сакате да побарате пријател да ви помогне). Надворешниот раб на Маската за обука треба да лежи на лицето од 2,5 до 3,8 см надвор од аголот на устата
Ја дуплирате бројката за да споредите која величина ке ви одговара:
- ГОЛЕМО - 12,7 см над 100 кг
- СРЕДНО - 11,4 см од 70 - 100 кг
- МАЛО - 10,2 см под 70 кг 

 
Благодарение на иновативниот PRS, нивото на отпор лесно може да се вклучи директно на маската, за време на тренингот. Регулативата работи без досадни отстранување или менување на делови и прекин на тренингот!  Може да го поместите нивото на отпор за време на тренингот и да го прилагодите на вашата лична потреба.

Xhale Valve ви овозможува лесно издишување во секое време. На овој начин, потрошениот воздух лесно може да излезе од маската, без оглед на тоа кое ниво на отпор ќе го одберете. Постои непосреден простор за свеж воздух. Xhale вентилот се наоѓа во центарот на PRS за оптимизиран проток на воздух и беспрекорна размена на воздух. 

Патентираниот PRS (Регулатива систем Фантом) ви овозможува лесно да се контролираат за довод на воздух, без отстранување на маската, и има четири нивоа на отпор.

Почетник - Ниво 1
За да започнете, препорачуваме почетно ниво. Со помал отпор се навикнувате на маската и го доживувате дишењето и тренирањето со употреба на маската..

Напредно - Ниво 2
По неколку тренинзи ако чуствувате дека се навикнавте на маската го зголемувате нивото  на отпор на воздух и продолжувате со тренинзи.

Професионален - Ниво 3
Веќе имате искуство уптребата на Фантомската тренинг маска и сте спремни да го зголемите отпорот.

Extreme - Level 4
Вие сте подготвени за крајниот предизвик? Потоа можете да одите на Екстремното ниво! Подгответе се за хардкор тренингот нивото на отпор до максимум  Ви препорачуваме прво да тренирате на сите други нивоа и да се навикнете на нив. Екстремното ниво бара од вас сè и ако не сте спремни може негативно да делува!

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.