O-NIGHT 5g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3089
Достапност: На залиха

35,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Хидролизирани Колаген Пептиди
ГАБА - гама амино бутирна киселина
Л-теанин

Производот содржи хидролизирани колаген пептиди и гама-аминобутерична киселина,  дополнето комплетирано со Л-теанин, магнезиум, фолна киселина и вирамин Б6, важни во услови на замор и исцрненост. Цинкот придонесува во нормално функционирање на имуниот систем и за заштита на клетките од оксидативниот стрес. Производот е наменет како додаток во исхраната за поединци кои се стремат за враќање на емоционалната рамнотежа и состојба на релаксација.

Уникатна комбинација која
Ги зголемува нивото на хормонот за раст
Ја зголемува синтезата на колаген
Ја забрзува регенерацијата
Го подобрува спиењето - обезбедува длабок и мирен сон
Го намалува заморот и исцрпеноста
Го намалува стресот, анкциозноста, напнатоста, вознемиреноста, конфузијата и депресијата кај луѓето под притисок
Го подобрува правилното функционирање на нервниот систем
Го подобрува расположението
Го стабилизира крвниот притисок
Ги ублажува предменструалните синдроми (ПМС)
Го подобрува имунитетот

Не заспивате лесно? Се чуствувате уморни? Потребен ви е добар и квалитетен сон? Време е тоа да го промените

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

малтодекстрин, регулатори на киселост – лимонска киселина, натриум карбонати, калиум карбонат; хидролизирани колаген паптиди, гама-аминобутерична киселина, ароми, магнезиум оксид, Л-теанин, цинк глуконат, агенси против стврднување – силикон диоксид; засладувачи – ацесилфам К, сукралоза; згуснувач – натриум карбокси метил целулоза; пиридоксин хидрохлорид – вит.Б6,  птеролимоноглутаминска киселина – фолна киселина, бои: каротеини (А), кармини (Б), Е150д (Е), Е133 (Ф), цвекло црвена (М), тартазин (О), Алура црвена АЦ(П), бакарни комплекси од хлорофили и хлорофилини (Р), ликопен (С), лутеин (Т). (А) – (З) Зависи од вкусот на производот за користени состојки погледнете ги симболите (А-З) покрај датата за минимална трајност (најдобро пред). 


Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете 1 сервирање (1 кесичка) дневно по можност приближно 30 минути пред да си легнете или на друг начин по консултација со доктор. Измешајте го во 150мл вода. Конзумирајте го веднаш по подготовката. Не ја прекорачувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

Предупредување: не се препорачува да се користи овој производ при планирање на бременост, за време на бременост или доење. Не го користете ако сте хиперосетливи на некоја од состојките на подготовката. Не го користете заедно со други производи со витамини и минерали. Ако користите било какви лекови или имате било каков здравствен проблем, ве молиме да се консултирате со вашиот матичен доктор пред да го користите овој прозивод. Во пакувањето има апросбер за влага, кој треба да остане внатре во пакувањето – не го конзумирајте.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.