PEANUT BUTTER 350g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3120
Достапност: На залиха

100% пржени кикирики, Без школки и горки лушпи, 0% ТРАНС МАСТИ, БЕЗ АДИТИВИ, БЕЗ АФЛАТОКСИН, Мазна текстура.

300,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Потполно природен, со висок квалитет путер од кикирики, кој содржи само природни состојки. 

- Се состои од 100% крцкави пржени кикирики
- Без школки и горки лушпи - целосно лупени (се отстранува лушпата пред мелење ) 
- Нема додадено палмово масло
- Нема сол и шеќер
- 0% ТРАНС МАСТИ
- БЕЗ АДИТИВИ 
- БЕЗ АФЛАТОКСИН
- Мазна текстура

OLIMP PREMIUM PEANUT BUTTER е одговор на потребите на најпребирливите клиенти, барајќи бескомпромисен квалитет и исклучителен природен вкус.

На кого го препорачуваме PREMIUM PEANUT BUTTER:
- Луѓе кои сакаат да ја дополнат својата исхрана со растителни протеини (до 25%), што е толку вредно особено во исхраната на физички активни и спортисти, како и вегетаријанци и вегани, 
- Луѓе кои бараат низок гликемиски индекс на јаглени хидрати - една лажица путер од кикирики (околу 15 гр.) има гликемиско оптоварување = 1, 
- Луѓето кои сакаат да ја дополнат својата исхрана со идеални ореви, кикирики, вклучувајќи ги и олеините и линоловите киселини, омега-6 и омега 9 масни киселини, 
- Луѓе кои сакаат да го забрзаат метаболизмот преку незаситени масни киселини, 
- Луѓе кои се грижат за линијата, со што се ограничува дневниот внес на сол и шеќер во исхраната.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
100% печени кикирики. Производот може да содржи траги од други ореви. Мрсниот слој на врвот на производот е природен во путер од кикирики. Промешајте го пред да го користите.

Алергени: Производот може да содржат траги од други јаткасти плодови. Појавата на талог на врвот на производот е сосема нормално. Пред употреба, измешајте добро.

Според вашите потреби земете една доза (15 гр) заедно со колачи, солени стапчиња или бисквити. Можете да го додадете во вашиот протеински шејк  за подобрување на вкусот и да се зголеми хранливата вредност.

Услови на чување: Измешајте добро пред употреба. Чувајте ги на ладно и суво место. Најдобро е да се искористи во период од 3-4 недели по отворањето.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.