HEPAPLUS 30caps

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3147
Достапност: На залиха

Екстракт од артишок, збогатен со L-ornithine aspartate. За правилно функционирање на црниот дроб и дигестивниот систем. Додадени Б витамини за оптимален енергетски метаболизам.HEPAPLUS - Хепаплус е комплексен состав наекстракт од артишоки (Cynara

290,00ден
-+

Постави прашање за овој производХепаплус е комплексен состав на екстракт од Артишоки (Cynara scolymus L.) стандардизиран на 5% содржина на цинарин, кој го поддржува правилното функционирање на црниот дроб и дигестивниот систем.

Формулата е збогатена со Л-орнитин аспартат и витамините Б1, Б2, Б6, ниацин и пантотенска киселина, кои учествуваат во соодветен енергетски метаболизам.

Ефектот е обезбеден со составот на три групи на компоненти на синергистички ефект, кои го забрзуваат отстранувањето на токсините и штетните продукти на метаболизмот и покажуваат хепатопротективни карактеристики, дејствувајќи заштитно и регенерирајќи клетки на црниот дроб.

Ги поддржуваат холепоетичните и холерезните процеси, со што благотворно влијаат врз процесите на дигестија, придонесувајќи за подобрување на варењето на маснотиите и протеините.

Дополнително го дополнува дефицитот на витамините од групата Б, придружувајќи ги нарушувањата на функцијата на црниот дроб.

Главни бенифиции:
- Помага во правилното функционирање на дигестивниот систем и црниот дроб.
- Ја забрзува елиминација на токсини и производи штетни за метаболизмот.
- Ги штити и регенерира клетките на црниот дроб.
- Содржи екстракт од Cynara (артишок) стандардизиран на 5% од цинарин.
- Обезбедува L-орнитин и комплекс од витамини од групата Б: Б1, Б2, Б3, Б5 и Б6.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 59% екстракт од артишоки (Cynara scolymus L.), 17% L-орнитин аспартат, агенс за зголемување - микрокристална целулоза, агент за стврднување - магнезиум соли на масни киселини, никотинамид - ниацин, калциум Д-пантотенат - пантотенска киселина, пиридоксин хидрохлорид - вит. Б6, тиамин хидрохлорид - вит. Б1, рибофлавин - вит. Б2, капсула (желатин, боја: Е 171).

Препорачана употреба: 1 капсула двапати дневно за време на оброк, со пиење  многу вода. 
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачува разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Се чува вон дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.