-39%

MUTANT WHEY 2.27 KG

Производител: Mutant Nation
Код на продуктот: 4602
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

3.200,00ден 1.950,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Сите знаеме дека протеините помагаат во градењето на мускулите. Потребни се сериозни напори за ефикасно тренирање и сериозна посветеност да се јаде правилно за да се постигнат посакуваните цели. Тоа има смисла, само тогаш кога сакате вашиот протеин биде направен од страна на компанија која е сериозна како и вие.
MUTANT WHEY е единствен протеински додаток на пазарот, кој поради својот четиристепен WHEY протеин се покажал посупериорен во однос на другите протеински додатоци од оваа група, особено кога е прашање на раст и одржување на чистата мускулна маса.

Новиот MUTANT WHEY е развиен по 28 месеци посветени истражувања. Тој е првиот протеин во светот кој користи специјално избрани протеини, секој со своја уникатна стапка на ослободување и апсорпција. Овој протеин од 4 етапи му овозможува на секој извор сопствена уникатна испорака до ограничен број на протеински рецепторни локации во вашиот дигестивен систем. Што значи тоа? Тоа едноставно значи дека нема да има бесцелно потрошен протеин - 100% ИСКОРИСТЛИВОСТ! Секој од петте извори на протеин од сурутка е 100% комплетен и богат со анаболни БЦАА и Л-глутамин амино киселини, кои обезбедуваат побрзо заздравување на мускулите по напорниот тренинг и ви овозможува, за кратко време да бидете спремни и за следниот тренинг. 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: 4 Протеински Микс од Сурутка (од Млеко: Протеин Концентрат од Сурутка, Протеин од Сурутка / Фосфолипиден Концентрат, Протеин Изолат од Сурутка, Хидролизиран Протеин од Сурутка), Среден Ланец на Триглицериди (МЦТ) Прав (Фракционирано Кокосово Масло, Малтодекстрин), Јачнемови Влакна, Какао, Инулин, Згузнувач: Гуар Гума, Природен и Вештачки Вкус, Емулгатор: Сончогледов Лецитин, Соли, Засладувачи (Сукралоза, Ацесулфам Потасиум, Прочистен Екстракт од Лист од Стевиа), ензими (лактаза, протеаза), Цимет, Зајакнувач на Вкус: Калиум Цитрат, Антиоксиданти (Аскорбска Киселина, Витамин Е Токоферол).

СОВЕТ ЗА АЛЕРГЕНИ: За алергии погледнете ги состојките со италик фонт. Произведено во објект кој исто така управува со производи од пченица, јајца, кикирики, соја, лешник.

Начин на употреба: Како додаток во исхрана додадете препорачана дневна доза од 1 рамна мерица (37гр) во 170-227мл 6-8оз ладна вода, и шејкајте енергично 10 секунди, и испијте го.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Овој производ е наменет да се користи како додаток во исхраната; да не се кристи како замена за разновидна исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се есенцијални за доброто здравје. Не го користите производот ако нешто е сменето паковањето. Спакувано според тежина, не според волумен. Поставување на производот се појавува после пакувањето. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца. Не надминувајте повеќе од 10 сервирања дневно. Чувајте го на ладно и суво место.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.