-36%

MUTANT GLUTAMINE 300g

Производител: Mutant Nation
Код на продуктот: 4603
Достапност: На залиха

MUTANT GLUTAMINE 300g - Најдобар начин да дознаете дали глутаминот навистина функционира онака како што треба , потребно е да го испробате.

1.400,00ден 890,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Најдобар начин да дознаете дали глутаминот навистина функционира онака како што треба , потребно е да го испробатеВо идеален случај тој е оној што е ферментиран, микронизиран за растворливост без проблеми и 100% чист. Глутамин мутант е таков - 5g чист L-глутамин кој ветува регенерација и издржливост во доза од 5г.

Глутамин е најраспространета амино киселина во човечкиот мускул. Дополнувањето со L-глутамин помага да се надополнуваат резервите за глутамин за да се подобри обновата на мускулните влакна и многу други придобивки - вклучувајќи поддршка за имунитет. Мутантот ексклузивно користи ферментиран L-глутамин од Јапонија, кој е микронизиран за подобра растворливост и апсорпција на мускулите. Тој дури ги постигнува и стандардите за безбедност и чистота на USP (Фармакопеја на САД).

MUTANT GLUTAMINE:

  • 100% чист - гарантирани резултати
  • микронизиран за најбрза можна апсорпција
  • ферментиран
  • без додадени адитиви

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.