-34%

MUTANT CREAKONG 300g

Производител: Mutant Nation
Код на продуктот: 4604
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

990,00ден 650,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

MUTANT CREAKONG е комплетно решение за вашите барања за креатин. Мешавина од трите најдобри креатини на планетата, директно од сопствениците на патентите.
Ова е едноставно најдобра чиста креатинска формула досега. Секој креатин во MUTANT CREAKONG е поддржан од вистински човечки студии, покажувајќи зголемување на чистата мускулна маса, максимална сила и други маркери на изведба. Ова не е некоја трик формула. MUTANT CREAKONG не содржи ништо друго освен НАЈДОБРИТЕ креатини во светот.

Постојат повеќе од 300 студии кои покажуваат дека за градење на мускулната маса, после протеинскиот додаток кој сеуште е бр.1 производ на сите времиња, креатинот се наоѓа веднаш зад него.

Главната цел на креатинот е да овозможи чиста непроменлива големина и сила! Затоа MUTANT CREAKONG e рок-ѕвездата на сите креатини. Единствената креатинска мешавина која обезбедува само чисти креатини од водечките извори на креатин во светот, од кои секој е патентиран и поддржан од клиничките студии.

Трите состојки на CreaKong се:
1. Creapure® - креатин монохидрат
Една од нај истражуваните и потврдени форми на креатин. Чисти креатин за супериорен мускулен капацитет. Произведен под строг надзор и обезбеден 100% квалитет.

2. Creatine Magna Power (Albion® Creatine-Magnesium Chelate)
Тоj помага да се подобри брзината на мускулната контракција и протеинската синтеза. Оваа форма на креатин е алкализирана и на тој начин користи други патишта за апсорпција на креатинот. Ја зголемува издржливоста за време на тренингот и предизвикува забележително зголемување на мускулната маса.

3) Creapure® Tri-Creatine Citrate
Единствен врзан креатин за поттикнување на производство на АТП (аденозин трифосфат)  за да генерира енергија
Го забрзува зголемувањето на нивото на креатинска плазма веснаш по самото конзумирање
Значително ги зголемува перформансите за време на кратки вежби со максимален интензитет

Creapure® - гарантиран квалитет и чистота 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: креатин хелат , Creapure®

Како дополнување на храна за возрасни кои вршат тренинг со висок интензитет, земете една полна лажица (4 g) 20-30 минути пред тренингот со најмалку 250-375 мл вода.

Не ја надминувајте препорачаната доза. Се чува вон дофат на деца. За време на бременост или доење, консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ. Не користете додатоци во исхраната како разновидни диетални замени!

СОВЕТОДАВНИ ИНФОРМАЦИИ:

Чувајте го на суво место. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од мали деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.