-30%

Mutant Amino 300tabs

Производител: Mutant Nation
Код на продуктот: 4605
Достапност: На залиха

Секоја порција на Mutant Amino обезбедува 2000мг високо квалитетни амино киселини. Таблетите лесно се проголтуваат и тие се добра алтернатива за протеински шејкови, а и може да ги понесете со себе каде и да одите.

1.800,00ден 1.260,00ден
-+

Постави прашање за овој производMUTANT AMINO е составен од уникатна комбинација од избрани слободни форми и пептидни врски на амино киселини,
само за една цел - РАСТ НА ЧИСТАТА МУСКУЛНА МАСА!

- 2000 мг високо квалитетна амино киселинска формула по порција
- Го намалува замор
- Ја забрзува регенерацијата на мускулно ткиво
- Го забрзува согорувањето на мастите
- Го зголемува растот на чистата мускулна маса
- Помага во создавање и одржување на позитивен азотен баланс (што е од клучно значење за растот на новите на мускулни ткива)

Секоја порција на MUTANT AMINO обезбедува 2000мг високо квалитетни амино киселини. Таблетите лесно се проголтуваат и тие се добра алтернатива за протеински шејкови, а и може да ги понесете со себе каде и да одите.

MUTANT AMINO е високо квалитетен концентриран извор на есенцијални амино киселини (ЕААs) за сериозно зголмување и регенерација на мускулите. Амино киселините се градежни блокови на мускулите и се од суштинско значење за да помогнат во креирањето и одржувањето на позитивната рамнотежа на азот, што е од клучно значење за растот на новите на мускулни ткива. MUTANT AMINO е оптимизиран со слободна форма на БЦАА и Л-глутамин.

MUTANT AMINO се направени од високо квалитетни хидролизирани изолати на протеини од сурутка, слободна форма на амино киселини и БЦАА амино киселини. 

Формулата на MUTANT AMINO работи побрзо и посилно од било кој амино киселински производ на пазарот, тој е создаден за да ја спречи секоја трага од катаболизмот и да овозможи максимален раст и регенерација на чистата мускулна маса.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: МУТАНТ Амино Мешавина: Слободна форма, Ди, Три и Олиго Пептиди на Амино Киселини, БЦАА и есенцијалните амино киселини од делумно хидролизиран Протеин Концентрат (Млеко), Таурин, Л-Треонин, Л-Глицин, БЦАА (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин), Л-аргинин, Л-глутамин,  емулгатор: [микрокристална целулоза,  сорбитол,  кроскармелоза, хипромелоза], Соја во прав, агенси против стврднување [ стеаринска киселина,  магнезиум стеарат , силикон диоксид],  боја: рибофлавин.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА АЛЕРГЕНИ: за алергени погледнете ги состоките со италик фонт. Произведено во објект кој исто така обработува пченица, јајца, кикирики, лешник.

Начин на употреба: Како додаток во исхрана комзумирајте препорачана дневна доза од 1 сервирање ( 2 таблети ) пред оброците и по 1 сервирање пред и после тренингот. МУТАНТ АМИНО таблетите се големи и може да бидат тешки за голтање – конзумирајте ги со поголема количина вода.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Само за употреба од возрасни особи за повремена употреба за дополнување на исхраната; нетреба да се користи како замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не е препорачано за деца. Консултирајте се со доктор ако: пиете било какви лекарства; ако сте под медицински надзор; ако имате заболувања или состојба; ако имате друг производ, состојка или здравствен проблем; ако се обидувате или ако веќе сте бремена; ако доите; ако имате нарушување на дрниот дроб или бубрезите. Не го користите ако пакувањето е оштетено. Чувајте го на свежо, ладно и дуво место. Содржи десикант пакетче за свежина – не го конзумирајте. Овие таблети се големи и можат на претставуваат опасност од гушење за некои – ЧУВАЈТЕ ГИ ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА МАЛИ ДЕЦА.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.