-20%

Multi-Phase Whey 2767g SPECIAL EDITION

Производител: Big Man
Код на продуктот: 6028
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

2.700,00ден 2.150,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Multi-Phase Whey е протеински комплекс со таканаречено "time-release" дејство и содржи исклучиво природни протеини со најголем квалитет !!!

Главни карактеристики на производот:
- За зголемување на чисто мускулно ткиво и спречување на катаболизам во организмот.
- Амино киселини од различни извори ("time-release" дејство)
- Одличен вкус и инстант мешање на протеинот
- Ги стимулира анаболичките процеси
- Висока содржина на антикатаболички аминокиселини
- Висока содржина на Глутамин
- Го забрзува губењето на масните наслаги
- Thermax технологија
- Без Аспартам, вештачки ароми, вештачки бои и згуснувачи

Multi-Phase Whey содржи комплекс на протеини со различна брзина на асимилација во организмот што овозможува таканаречено "time-release" дејство што на тој начин му го дава на организмот потребниот градежен материјал и го потпомага мускулниот раст и опоравување од телесните вежби многу подобро од едно-компонентните протеини. Ова "time-release" дејство исто така го забрзува метаболизмот која со одредена балансирана исхрана доведува до намалување на масните наслаги во телото.

Multi-Phase Whey содржи ултра филтриран концетрат протеин од сурутка (whey protein concetrate),"Thermax" изолат протеин од сурутка (whey protein isolate), казеин, хидроизолат протеин од сурутка (whey hydro isolate)  и глутамински пептиди. НЕ СОДРЖИ ПРОТЕИНИ ОД РАСТИТЕЛНО ПОТЕКЛО (Соја,Пченица итн)
Сите протеини се во своја природна состојба, што значи немаат никакви вештачки додатоци така да ги имаат сите природни својства за потикнување раст на мускулното влакно и спречување на катаболизам во организмот.

Казеинот е основен протеин во млекото и е еден од најквалитетните протеини за човечкиот организам. Казеинот ги има најјаките антикатаболички својства од било кој друг извор на протеин. Исто така го подржува имунитетот и здравјето така што влијае на опоравување и изградба на целиот организам како и на мускулното ткиво.
Multi-Phase Whey содржи исклучиво калциумови соли на казеин, а не како повеќето конкурентни производи вештачки фракции на натриумови и калиумови соли на казеин.

Multi-Phase Whey го нуди најдобрите нутрициски карактеристики, одличен вкус и инстант мешање без грутки. Не прави тешкотии на желудникот и на варењето, не прави гасови и надуеност поради што е погоден за користење во било кој период од денот.

Фирмата Big Man Nutrition е сертифицирана со ISO 22000 и HASSP сертификати се што го гарантира високиот квалитет на нивните производи.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: Ултра филтриран протеин концентрат од сурутка, протеин изолат од сурутка "Thermax", протеин хидролизат од сурутка, калциум казеинат, глутамин пептиди, фруктоза, вкусови, сукралоза и какао (чоколадо вкус само).

Алергени состојки: Содржи млеко. Може да содржи траги од соја и сулфур диоксид и сулфити.

Начин на употреба: Измешајте 48 гр. Од Multi-Phase Whey со 200-250 мл. Вода или млеко. Млекото содржи додатни калории што мора да се земат во обзир кога се сака да се обрне внимание за намалување на телесната тежина (слабеење). Ваков припремен протеински шејк напиток може да се пие 2 до 3 пати во денот што зависи од дневните потреби за протеин и начинот на исхрана. Најдобро врме за употреба на протеинот се веднаш после тренинг, наутро на празен желудник и непосредно пред спиење.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.