-24%

Multi-Phase Whey 908 g

Производител: Big Man
Код на продуктот: 6004
Достапност: На залиха

Multi-Phase Whey е протеински комплекс со premium sustained release дејство и содржи исклучиво природни протеини со најголем квалитет.

1.250,00ден 950,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Multi-Phase Whey е протеински комплекс со "PREMIUM SUSTAINED-RELEASE" дејство и содржи исклучиво природни протеини од сурутка со најголем квалитет

Multi-Phase Whey содржи комплекс на протеини со различна брзина на асимилација во организмот што овозможува продолжено ослободување на протеини и на тој начин го храни организмот со потребниот градежен материјал подолго време со што го максимизира мускулниот раст и опоравувањето од телесните вежби многу подобро од едно или дво компонентните протеини. Ова "PREMIUM SUSTAINED-RELEASE" дејство, со самото тоа што го храни телото подолг временски периот, го забрзува и метаболизмот и доведува до намалување на масните наслаги во телото.

НЕ СОДРЖИ ПРОТЕИНИ ОД РАСТИТЕЛНО ПОТЕКЛО (Соја,Пченица итн)

Главни карактеристики на производот:
- Помага во зголемување на чисто мускулно ткиво и во спречување на катаболизам во организмот
- Висока содржина на Амино Киселини
- Одличен вкус и инстант мешање
- Ги стимулира анаболичките процеси
- Висока содржина на антикатаболни амино киселини
- Го забрзува губењето на масните наслаги
- PREMIUM SUSTAINED-RELEASE
- Без Аспартам, вештачки ароми, вештачки бои и згуснувачи
- ARLA WHEY PROTEIN ISOLATE
- KYOWA QUALITY GLUTAMINE PEPTIDES

Сите протеини се во своја природна состојба, што значи немаат никакви вештачки додатоци така да ги имаат сите природни својства за потикнување раст на мускулното влакно и спречување на катаболизам во организмот.

Multi-Phase Whey го нуди најдобрите нутрициски карактеристики, одличен вкус и инстант мешање без грутки. Не прави тешкотии на желудникот и на варењето, не прави гасови и надуеност поради што е погоден за користење во било кој период од денот.

Фирмата Big Man Nutrition е сертифицирана со ISO 22000 и HASSP сертификати се што го гарантира високиот квалитет на нивните производи.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Протеин Концентрат од Сурутка, Протеински Хидролизат од Сурутка, Протеин Изолат од Сурутка (Arla®), фруктоза, глутамин пептиди (Kyowa®), засладувач: сукралоза, ароми (какао во прав со намалени масти* (само за чоколадни вкусеви) ).
Може да содржи траги од глутен и соја.

Одкако ќе го отворите, чувајте го на суво, ладно и темно место. Нетреба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца. Не е препорачан за мали деца, доилки или трудни жени.

Измешајте 30 гр. Од Multi-Phase Whey со 150-250 мл. Вода или млеко. Млекото содржи додатни калории што мора да се земат во обзир кога се сака да се обрне внимание за намалување на телесната тежина (слабеење).

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.