-38%

MONO Creatine Monohydrate 500g

Производител: D.N.A. Your Supps
Код на продуктот: ДНА03
Достапност: На залиха

95% креатин монохидрат. За спорт што бара моќ. Одлична апсорпција и ефикасност. Фармацевтски квалитет.

790,00ден 490,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


ДНК моно креатин  во форма на 95% креатин монохидрат припаѓа на групата на најчисти, совршено апсорбирачки и најефикасни формулации базирани на креатин на пазарот.  Креатин монохидрат особено се препорачува за спортисти кои бараат издржливост и сила. Тоа е совршен производ за вас, но запомнете: не сите креатини се еднакви. 

Специфичен и јасен состав, нема непријатни изненадувања. Внимателно избрани суровини со врвен квалитет. По детално истражување и бројни тестови, конечно e развиe
н производ, кој ги задоволува очекувањата на дури и најсложените клиенти. Висок квалитет, чист креатин монохидрат е она што ќе го најдете во  ДНК моно креатин . 

DNA Supps е повеќе од само името на брендот ... ДНК е начин да
се подобрат вашите перформанси, да го направите вашиот тренинг поефективен, да ја подобри регенерацијата, да го подобрувате побрзо и што е најважно, да го откриете хибернатиот потенцијал на вашето тело! Специфичен состав, јасни информации за апликацијата, одличен вкус и совршена растворливост се само некои од особините на DNA Mono Creatine . Дали мислите дека вашиот претходен креатин e со подобар вкус? Обидите се со ДНК моно креатин.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

МОНО Креатин монохидрат. Додаток во исхраната. Креатин во прав. Со засладувачи.

Состојки : микронизиран креатин монохидрат (94%), регулатори на киселост - лимонска киселина, јаболкова киселина; ароми, засладувачи - ацесулфам К, сукралоза; бои: каротини (A), кармини (B), рибофлавини (C), E 150c (D), E 150d (E), E 133 (F), патент сини V (G), индиго кармин (H), хлорофили и хлорофилини (I), curcumin (J), антоцијани (K), екстракт од папрака (L), бетанин (M), јаглерод од растително потекло (N). (A) - (Z) - Во зависност од вкусот на производот за состојките кои се користат, видете ги симболите (AZ) до датумот на минимална издржливост (најдобро пред).

Препорачана употреба: земете 1 дел на ден - директно пред тренинг. Додадете 1 дел (3,7 g прав = ½ лажичка) до 100 ml вода. Конзумирајте директно по подготовката. Може да се случи зголемување на телесната тежина.

Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Предупредување: не е погодно за деца и млади луѓе. Не се препорачува за бремени жени или доилки. Производот не треба да го земаат луѓето преосетливи на било која од состојките на препаратот. Се чува вон дофат на деца. Малите стврднувања и мала промена во бојата на производот се дозволени и не влијаат на неговиот квалитет и ефект

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.