Mass Acceleration 1000g

Производител: All Nutrition
Код на продуктот: АЛ14
Достапност: На залиха

совршен извор на протеини-растот на мускулната маса-полн состав на јаглени хидрати со различно време на апсорпција-не содржи протеини од растително потекло

590,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Перфектен извор на протеини
Ја зголемува мускулната маса
Целосен состав на Јагленохидрати со различно време на абсорција
Не содржи протеини од растително потекло

Mass Acceleration е комплекс на јаглехидрати - протеини, чија функција е да обезбеди и градливи состојки за мускулите и енергија потребна за тренингот. Јаглехидратите употребени во Масс Ацелератион имаат имаат различно време на апсорпција, кои обезбедуваа прогресивно снабдување со енергија, а протеинот е чист протеин концентрат од сурутка без додавање на други помалку вредни протеини. 

ФОРМУЛА ЗА ЕНЕРГИЈА И ГРАДБА
20% ПРОТЕИН (WPC-ПРОТЕИН КОНЦЕНТРАТ ОД СУРУТКА)
САМО ПРОТЕИНИ ОД ЖИВОТИНСКО ПОТЕКЛО
МНОГУ БРЗО МЕШАЊЕ
100% БЕЗ ГЛУТЕН

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: 69.7% комплекс на јаглехидрати (малтодекстрин, декстроза, хидролизиран пченкарен скроб), 25% протеин концентрат од сурутка (од млеко), стабилизатор Е414, регулатор на киселост: јаболкова киселина, какао со намалени масти за вкусеви со чоколадо, сукралоза засладувач.

Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете од една до три порции дневно. Една порција е 70гр од производот растворен во 300 мл вода или млеко. Најдобар период за конзумирање е наутро, во текот на денот помеѓу оброци и после тренингот.  Главно наменет за физички активни особи и спортисти.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана како и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.