-24%

LIPORAZOR 90caps

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3168
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

2.170,00ден 1.650,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

1. Нов производ со масти режач од Олимп - што е LIPORAZOR ?
LIPORAZOR е мешавина од растителни екстракти во форма на капсули создадени за дополнување на дневната исхрана и поддршка на телото во борбата против вишокот на маснотии и подобрување на процесот на обликување на телото. Експертите од брендот Олимп, користејќи ги своите знаења и технолошки напредни лаборатории, создадоа додаток со висок фармацевтски квалитет со безбедни ефекти и вистинско влијание врз намалувањето на масното ткиво, што се докажува со бројни микробиолошки или физичко-хемиски анализи и испитувања на состојките што се користат. 

LIPORAZOR е производ кој ви овозможува да уживате во виткото тело во текот на целата годината, помага дури и за добивање на најинтензивно обликување и уништување на масното ткиво.
Време е да се дејствува!!!

2. Состојки
LIPORAZOR е диететски додаток, производ базиран само на природни компоненти кои се користат во оптимално ефикасни и безбедни дози за организмот. Формулата на овој производ со согорувач на масти се базира на растителни екстракти со високо стандардизирани активни состојки, што ја одредува ефикасноста во процесот на намалување на телесните масти и губење на тежината.
Во овој додаток од Олимп ќе најдете состојки кои ја подобруваат термогенезата (екстракт од кајен пипер), супстанции кои помагаат да се деградира масното ткиво (екстракт од горчлив портокал) и да се поддржи доброто расположение (екстракт од какао)

LIPORAZOR формулата не содржи кофеин, кој често се користи во други производи во многу високи дози. Ова значи дека овој додаток за согорување на масти може да го конзумираат и луѓето кои се со преосетливост кон кофеин. Со вакви состојки, секоја диета и план за вежбање, добиваат вистинска поддршка во процесот на приближување до вашето тело од соништата.

3. Како функционира LIPORAZOR? Добијте ги саканите ефекти!
Специјалисти од компанијата Олим одлучиле да создадат додаток кој, благодарение на растителни екстракти, ќе ви овозможи да се ослободите од вишокот на телесни масти и да ги покажете ефектите од вашите вежби. Совршениот избор на состојки и прецизно определените дози, на овој производ му овозможува оптимално да го обликува вашето атлетско тело.

ЗОШТО ТРЕБА ДА ОДБЕРЕТЕ LIPORAZOR како додаток на вашата секојдневна исхрана?
1. СОДРЖИ СОСТОЈКИ САМО ОД ПРИРОДНО ПОТЕКЛО
2. БЕЗ КОФЕИНСКА ФОРМУЛА ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА МАСТИТЕ
3. Помага да се зголеми доброто располошение
4. Подобрен и забрзан метаболизам
5. Зголемена термогенеза, што резултира со зголемено потење при работа
6. Зголемено согорување на мастите преку природни механизми активирани од екстракти на кајен пипер

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: Овошен Екстракт од Кајен Бибер (Capsicium annuum L.), Екстракт од цвет од Јапонска Пагода дрво (Sophora japonica L.), Екстракт од Вакаме морска алга (Undaria pinnatifida (Harvey) Suringar), Екстракт од Какао семе (Theobroma cacao L.), Овошен Екстракт од Горчлив Портокал (Citrus aurantium L.), агенс за зголемување – целулоза; агенси против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид; капсула (желатин, боја:Е171).

Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете дневна доза од 2 капсули дневно, после оброк со поголема количина вода (препорачано од компанијата), а исто така може и да се комбинира после оброк и пред тренинг.

Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

Предупредување: не е препорачано за употреба од страна на деца, бремени жени или доилки или во случан на некоја болест, поточно срцева болест, хипертензија, користење на лекови или хиперосетливост на некоја од состојките . Чувајте го подалеку од дофат на мали деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.