L-CARNITINE XPLODE POWDER 300g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3132
Достапност: На залиха

МЕГА-ДОЗА ОД 1500мг Л-КАРНИТИН ВО СЕКОЈА ДОЗА СО МАКСИМАЛНА АПСОРБЛИВОСТ И СУПЕР БРЗА АКЦИЈА!

1.890,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


4 ... 3 ... 2 ... 1 ... 0 ... ЕКСПЛОЗИЈА!

СОВРШЕНА ФОРМУЛА – МОЌНА ДОЗА – ОДЛИЧЕН ВКУС – КОМПЛЕТЕН ПРОИЗВОД – МАКСИМАЛЕН ЕФЕКТ

ТОА СЕ ПРЕДНОСТИТЕ НА Xplode ™ СЕРИЈАТА!


Xplode ™ серијата се состои само од суплементи врз основа на сосема нови компоненти, наменеи за луѓе со големи барања.

Иновативните производи се базирани на најефикасните и фармацевтски чисти активни супстанции на пазарот, кои сите се тестирани, документирани и се сосема безбедни.

БЕЗ ЕФТИНА ЗАМЕНА !


Xplode™ сериите се состојат од совршено растворливи производи со прекрасни, интензивни овошни и ароматични вкусови, кои можат да се мешаат и да се комбинираат според вашиот вкус. Употребата на максимална микронизација во прашкаста форма е причината за максималната апсорбливост на активните супстанции на секој од производите на оваа уникатна серија.


L-CARNITINE XPLODE POWDER е најновиот производ од серијата Xplode™ !

МЕГА-ДОЗА ОД 1500мг Л-КАРНИТИН ВО СЕКОЈА ДОЗА !

МАКСИМАЛНА АПСОРБЛИВОСТ!

СУПЕР БРЗА АКЦИЈА!


L-CARNITINE XPLODE POWDER ја дополнува вашата исхрана со Л-карнитин збогатен со магнезиум и витамин Б6. Сето ова во лесно растворлива форма и прекрасни вкусови!


Како функционира Л-Карнитин?

Л-Карнитинот е клучен елемент на последната фаза од процесот на разградување на мастите. Пренесува слободни масни киселини, каде што тие конечно оксидираат (митохондриите) и каде што енергијата која е собрана во нив енергија, се ослободува - тоа значително го зголемува капацитетот за вежбање. Ефективната оксидација на слободните масни киселини гарантира дека тие нема повторно да бидат зачувани како триглицериди, поради зголемување на волуменот на масното ткиво.


Истражувањата покажуваат дека магнезиумот помага во:

правилно функционирање на мускулите, нервниот систем, одржување на правилни психолошки функции, намалување на чувството на замор и исцрпеност, одржување на здрави заби и коски и одржување на електролитниот баланс. Исто така е вклучен и одржување на правилен енергетски метаболизам и помага во правилната синтеза на протеини.


Витаминот Б6 кој е содржан во L-CARNITINE XPLODE POWDER, е исто така од голема важност, бидејќи составува многу ензими кои учествуваат во метаболичките конверзии, и директно учествува во метаболизмот на јагленохидратите (создавање и разградување на мускулиот гликоген) и масти, со што дополнително го зголемува на производство на енергија. Витаминот Б6 е неопходен за производство на хемоглобин и поради учеството во создавање на антителата, што се зголемува имунитетот на организмот.


Кои се предностите на L-CARNITINE XPLODE POWDER ?

- Лесно растворлива форма

- Економично пакување

- Лесно одмерени дози

- Неверојатни вкусови

- Совршена како дополнување на амино киселини или изотоничен напиток пред или за време на тренингот


За кого е создаден?

Подготовката е наменета за особи кои сакаат да го намалат масното ткиво и редовно тренираат.

Исто така се препорачува за луѓе со вегетаријанска исхрана, како додаток на Л-Карнитин, а и за особи кои не сакаат или не можат да внесуваат големи количини на капсули или таблети.


Зошто L-CARNITINE XPLODE POWDER?


Телото на една возрасна личност содржи околу 20 грама Л-Карнити (Brass, 2000), 98 проценти од кој се складира во мускулите (Rebouche et al., 1986).

Многу е важно, за правилен развој на мускулите, тие да бидат соодветно заситени со Л-карнитин. Л-карнитинот ги транспортира масните киселини и ги воведува во процесот на согорување кој се случува во митохондриите - ова го прави можен транспортот на масни киселини преку внатрешната митохондријална мембрана на матрицата на енергетскиот центар на ќелијата, каде што се разложуваат соединенијата.

ЗАТОА Л-КАРНИТИН Е СОЕДИНЕНИЕ КОЕ Е НЕОПХОДНО ЗА ОКСИДАЦИЈАТА НА МАСТИ КИСЕЛИНИ !


Магнезиум и Витамин Б6 содржани во производот делуваат синергиски во поглед на:

- одржување на правилен енергетски метаболизам

- намалување на чувството на замор и исцрпеност

- помагаат да се задржат правилните психолошки функции

- го поддржуваат правилното функционирање на нервниот систем


Покрај тоа, магнезиум, игра важна улога во процесот на поделба на клетките и помага во:

- синтезата на протеини

- оптимално функционирање на мускулите

- одржување на електролитниот баланс


Витамин Б6 помага во правилно производство на еритроцитите и придонесува за:

- одржување на правилен метаболизам на протеини и гликоген

- регулирање на хормонална активност

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: 74,7% Л-Carnitine Л-тартар, ароми, малтодекстрин, бои - E 150д (за сите кола вкусови); магнезиум оксид, агенс против стврднување - силикон диоксид; засладувачи - ацесулфам К, сукралоза; регулатор на киселост - лимонска киселина; бои: каротини (A), кармин (Б), рибофлавин (Ц), E 150Ц (Д), E 150Д (Е), Е 133 (Ф), патент сино В (Г), индиго кармин (Х), хлорофил и хлорофилин (И), куркума (J), антоцијани (K), екстракт од црвен пипер (Л), бетанин (М), растителни јаглерод (Н); 0.03% пиридоксин хидрохлорид - вит. Б6.
(A) - (З) - Во зависност од вкусот на производот, погледнете го симболот (А-Z).
Препорачана дневна доза: 1 доза дневно пред тренинг. Растворете 1 доза (3 гр = 1 мерица) во 130 мл вода. Консумирајте го веднаш по подготовката.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана како и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на мали деца. Не се препорачува за бремени или доилки.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.