L-CARNITINE LIQUID 1000ml

Производител: ENERGY BODY SYSTEMS
Код на продуктот: 4031
Достапност: На залиха

L-Carnitine Liquid содржи 1000 мг на оваа супстанца во форма на висок квалитет Carnipure ™ по порција, збогатен до Цинк кој придонесува за нормален метаболизам на масни киселини.L-CARNITINE LIQUID 1000ml - Л-Карнитинот е од суштинско значење затранспортот

1.400,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Л- Карнитинот е од суштинско значење за транспортот на слободни масни киселини во митохондриите.

L-Carnitine Liquid содржи 1000 мг на оваа супстанца во форма на висок квалитет Carnipure ™ по порција, збогатен до Цинк кој придонесува за нормален метаболизам на масни киселини.


На најдобар и највкусен начин можете да добиете чист Л-Карнитин од Енерџи Боди. Со овој препарат во течна сосотјба сигурно ќе постигнете полесна,побрза и поцелосна апсорција на Л-Карнитинот. Она што го разликува овој производ од конкурентните е што Л-Карнитинот на Енерџи Боди содржи 1000 мг. високо квалитетен Л-Карнитин и Цинк, кој придонесува за нормален метаболизам на масните киселини.

Кога е во прашање раст и развој,согорување на масти, зголемување на енергија и намалување на мускулниот замор, по тоа е позната амино киселината Л-Карнитин. Таа е многу ефикасна и при диети бидејќи може да го намали чуството на глад и слабост.

Согорувачот на масти Л-Карнитин игра клучна метаболичка улога во стимулирање на намалување на телесната тежина бидејќи помага постоечките масти во телото да ги транспортира до митохондрија каде тие се согоруваат во енергија.

Издрлживоста и силата- клиничките истражувања покажале дека Л-Карнитинот ги подржува изведувањата на спортките активности и издрлживост на спортистите така што го подигнуваат енергетското ниво на организмот. Со поголемо користење на мастите за енергија, телото ги намалува залихите на гликогенот во мускулите. Со тоа се редуцира собирањето на млечната киселина во мускулите со што може да се продолжи капацитетот на вежбање пред умор.

Здравје на срцето- Постојата разноврсни објавени студии кои покажуваат дека Л-Карнитинот е корисен во зголемување на продуктивноста на срцето,ја подобрува неговата функција, го стимулира неговото снабдување со енергија и го подобрува работењето на кардиобаскуларниот систем.

Прифатливост,квалитет и вреднување- Како и да го користите: за здравје на вашето срце, за издрлживост или за губење на маснотии во телото, можете да бидете сигурни дека добивате квалитет и вистински вредности со Л-Карнитинот на Енерџи Боди.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: вода, L-карнитин (9,2%), фруктоза, киселост (Лимонска киселина), цинк цитрат, регулатор на киселост (натриум хидроксид), конзерванс (калиум сорбат), засладувачи (цикламат, ацесулфам К, сахарин), вкус.

Начин на употреба: Земете 1 порција = 15 мл ден пред тренингот. Немојте да пиете директно од шишето.


Важна информација: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од дофат на мали деца. Овој производ не треба да се користи како замена за балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.


Цинкот придонесува за нормален метаболизам на масни киселини.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.