-25%

L-Carnitine 3000 10ml 3+1 GRATIS

Производител: Big Man
Код на продуктот: 6005
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

320,00ден 240,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


L-Carnitine 3000 на BigMan Nutrition - концентрирана формула на Л-карнитин, кој е одговорен за транспортот на складираните масти за да бидат искористени како извор на енергија.

Л-карнитинот 3000 е нова формула на карнитин која е многу ефикасна за зголемување на енергијата и согорување на мастите. Исто така е амино киселина која нашиот организам е во состојба да ја синтетизира во црниот дроб и бубрезите, преку синтеза од амино киселините Л-лизин и Л-метионин. Тој го регулирањето на користењето липидите и масните компоненти во метаболизмот, со што обезбедува транспорт на липиди до мобилните митохондриите каде мастите се согоруваат за да обезбедат енергија.
Најчесто исхраната ни е премногу висока со масти и нашето тело не може да синтетизира доволно Л-карнитин за да ги метаболизира истите, со што мастите се акумулираат во мускулното ткиво, затоа и како додаток во исхраната се препорачува Л-карнитинот.
Со Л-карнитинот се забрзува природниот процес на согорување на мастите, но за да се произведе енергија потребно е да ги извршуваме нашите дневни активности.
Л-карнитинот спречува губење на мускулното ткиво, го стимулира лачењето на природниот хормон за раст, заштедува на гликозата и гликогенот (во мускулите), па затоа е корисен против замор.
L-Carnitine 3000 е комплекс од три клучни состојки за подобрување на брзи и видливи резултати:
- 2000мг Л-карнитин
- 500мг Холин Цитрат
- 500мг Иноситол

Холин Цитрат: Тој дејствува директно на метаболизмот на мастите, ја фаворизира нивната мобилизација и го забрзува нивното согорување со што резултира со зголемено производство на енергија.
Иноситол: Е дел од Б-комплексот и е тесно поврзан со холинот и биотинот. Тој помага во уништувањето на мастите, намалување на холестеролот во крвта и го спречува губењето на косата. Иноситол е вклучен во формирањето на лецитин, кој се користи за транспорт на масти од црниот дроб до клетките, па затоа е од суштинско значење за метаболизмот на мастите.

Главни предности на L карнитин 3000 од BigMan Исхрана:
- помага во процесот на согорувањето на мастите
- ја зголемува издржливоста и интензитетот
- ја зголемува загувата на масти
- го намалува холестеролот
- помага за обликување на телото
- удобно и прецизно дозирање

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: Л-Карнитин, Холин Цитрат, Иноситол.
Начин на употреба: Испијте половина или една ампула дневно, во зависносто од потребата и типот на тренинг. Идеално време е 20 минути пред тренинг. Протресете пред употреба!

Одкога ќе го отворите, чувајте го на ладно и суво место. Не се надминува препорачаната дневна доза.

Да се чува подалеку од дофат на мали деца. Не се препорачува за деца, бремени жени или доилки. Овој производ не е наменет да дијагностицира, третира или спречува на било која болест. Доколку имате некоја болест или земате некој лек, обратете се кај вашиот лекар пред да земете било каков додаток во исхраната.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.