L-Carnitine 100.000 1000ml

Производител: Body World Group
Код на продуктот: 7112
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

1.200,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

L-carnitine игра важна улога во:
- Топење масти
- Зголемена спортска издржливост
- Обезбедува енергија на телото
- Спречува предвремен замор
- Подобрување на кардиоваскуларниот систем и на циркулацијата

Што предтсавува L-carnitine?
L-carnitine e полу-есенцијална амино киселина .Игра важна улога во балансот на енергија во телото, и воедно помага да се пренесат постоечките масти до митохондриите. Овде се разложуваат мастите и се ослободуваат како енергија.

L-carnitine исто така го подобрува внесот на кислород за време на физичка активност  што значи дека согорувањето на вишокот масти во телото е зголемен.
Л-карнитинот како внатрешен тренер игра есенцијална улога во насока на:
• Производство на енергија од масти,
• Постигнување на физичка издржливост,
• Забрзување на закрепнувањето по вежбање,
• Снабдување на срцето и имунолошките клетки со енергија, и
• Спречување на таложењето на масти за време на вежбањето.

L-carnitine му помага  на телото да започне да ги транспортира и согорува натрупаните  масни резерви.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: Вода, Л-карнитин тартарат (9.1%), натриум карбонат, засладувач (натриум цикламат, ацесулфам К, сахарин натриум), вкус, конзерванс натриум бензоат, тиамин мононитрат, пиридоксин хидрохлорид, бои Е104 и Е110.
Начин на користење: По можност растворете една порција (15 мл) во најмалку 150 мл вода или овошен сок 20 минути пред тренингот и консумирајте го веднаш по подготовката.

Не го надминувајте препорачаниот дневен внес. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за балансирана и разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.