KOLAGEN ACTIV PLUS 80tabs

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3140
Достапност: На залиха

ОЛИМП КОЛАГЕН АКТИВ ПЛУС, 80 ТАБЛЕТИ-Диететски додаток со хидролизат на колаген. За посилни коски, зглобови и сврзно ткиво. За подобрување на состојбата на кожата, ноктите и косата. Таблети за џвакање со вкус.

400,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Колагенот претставува приближно  25% од структурата на телото и учествува во витални функции на скоро сите системи, органи и ткива. Со возраста, организамот го губи капацитетот за реконструкција на колаген. Нарушувања во синтезата на колагенот се случуваат и во ситуации на негово интензивно уништување, со постојани преоптоварувања (физичка активност, спорт со високи перформанси) и автоимуни болести (остеоартрит). Оштетувањето на метаболизмот на колагенот се манифестира не само од дисфункции во мускулно-скелетниот систем (ригидност, периартикуларна болка), туку и во ткивата и органите за кои колагенот и сличните супстанции играат стратешки функции. Недостатокот на колаген води до сенилни промени на телото: брчки, целулит, сувост на кожата. Најопасните за здравјето и животот се нарушувањата на имунолошкиот систем, бидејќи колагенот игра многу важна улога во имунолошката одбрана - ja ограничува пенетрацијата и дисеминацијата на патогените фактори - токсините од животната средина, микроорганизмите и клетките на ракот. Сите овие симптоми може да се спречат или да се одложат со додавање на колаген.

ОЛИМП КОЛАГЕН АКТИВ ПЛУС таблети е производ базиран на лесно асимилиран колаген хидролизат со додаден калциум, магнезиум, витамин Ц и Б6, ограничувајќи го распаѓањето и подобрување на реконструкцијата на колагенските структури на телото, наменети за дополнување на секојдневната исхрана.  Производот се препорачува за лица изложени на пренасочување на мускулно-скелетниот систем, вршење тешка физичка работа, физичка рехабилитација, рекреативни спортисти и високи перформанси спортисти како профилакса на нарушувања на мускулно-скелетниот систем, спречување на развој на дегенеративен артритис, остеопороза, фрактури и спортски трауми , за реконвалесценција по хируршки процедури, спортски трауми и фрактури, во период на интензивен раст - за деца на возраст од 6 години и повеќе и адолесценти, за подобрување на состојбата на кожата, ноктите, косата, за сите луѓе во втората половина на нивниот живот, со цел да се одложат промените во изгледот и здравјето поврзани со процесот на стареење.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: 60% колаген хидролизат, средство за зголемување - сорбитоли; малтодекстрин, 8,6% минерали (калциум карбонат, магнезиум карбонат), регулатор на киселост - јаболкова киселина; ароми, средство против стврднување - магнезиум соли на масни киселини; 0,2% витамини (L-аскорбинска киселина - вит C, пиридоксин хидрохлорид - вит B6), засладувачи - сукралоза и ацесулфам К.

Препорачана употреба: земете 4 таблети за џвакање 2 пати на ден помеѓу оброците. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Се чува вон дофат на деца. Прекумерната потрошувачка може да предизвика лаксативни ефекти.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.