Calcium Zink Magnesium 120tabs

Производител: Superior 14
Код на продуктот: СУ007/1
Достапност: На залиха

Calcium Zink Magnesium 120tabs - Calcium,Zink, Magnesium на Superior 14 придонесува воодржување на мускулите, коските и забите, помага во борбата против инфекции, бактерии, вируси и акни !!!Соовој производ вие не само што добивате1000 мг калциум на порциј

750,00ден
-+

Постави прашање за овој производCalcium, Zink, Magnesium на Superior 14 придонесува во одржување на мускулите, коските и забите, помага во борбата против инфекции, бактерии, вируси и акни !!!

Со овој производ вие не само што добивате 1000 мг калциум на порција, но исто така и важни минерали како цинк, магнезиум, бакар и бор.

Калциум, магнезиум, цинк и фосфор се потребни за одржување на нормалната структура на коските.

Цинк придонесува во подобрување на ноктите, кожата, тестостеронот...

Калциум и магнезиум придонесуваат за нормалните функции на мускулите.

Бакар и цинк придонесуваат за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

Калциумот е потребен за затегнување на мускулите, за правилно функционирање на срцето, за оформување и јакнење на коските.

Магнезиумот е несомнено важен за метаболизмот, бидејќи тој е вклучен во 300 ензимски и, следствено, основни витални функции како: во формирањето на коските, белковини, масни киселини, активирање на витамини, мускулна релаксација, згрутчување на крвта и формирање на АДЕНОЗИН ТРИФОСФАТ (АТП). Тоа е резултат дека магнезиумот е еден од осумте есенцијални материи во метаболизмот на јаглени хидрати.

Цинкот учествува во 100 ензимиски основни витални функции, вклучувајќи ги оние кои се одговорни за синтеза на ДНК и РНК, го регулира клеточниот раст и лекувањето на рани, промовира синтеза на протеини, "регулирање" на плодноста - помагајќи им во репродукцијата на клетките, го зајакнува имунолошкиот систем и штити од слободните радикали. Исто така влијае на одредени хормони, вклучувајќи ги и синтезата на инсулин и хормонот за раст, што се од суштинско значење за правилен развој на мускулите и регенерација на телото.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: микрокристална целулоза, калциум карбонат, дикалциум фосфат, магнезиум оксид, глутаминска киселина ХЦЛ, Кварц,Цинк Оксид, Бакарен Сулфат, Борна киселина,Микрокристална целулоза, Хидропропил Метил Целулоза, Магнезиум Стеарат, стеаринска киселина.


Начин на употреба: Земете 1 порција (3 таблети) на ден со чаша вода.

Услови на чување: Чувајте го подалеку од директна топлина, влага и светлина. По отворањето не го чувајте производот повеќе од 6 месеци.

Предупредување од алергии: Направени се во ист објект во кој се произведува и сурутка, соја, јајца и кикиритки.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се надминува препорачаната доза! Додатоците во исхраната не треба да заменат разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Не е препорачан за бремени или доилки. Дијабетичари пред да го корисат овој производ да се консултираат со матичниот лекар. Чувајте го подалеку о дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.