Rocky Athletes CREATINE 200g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3125
Достапност: На залиха

Чист Креатин монохидрат во прав со магнезиум и витамин Б6.

390,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


ОДЛИЧЕН КРЕАТИН МОНОХИДРАТ !

Чист креатин монохидрат во прав збогатен со магнезиум и витамин Б6. Потрошувачката на креатинот ги зголемува физичките перформанси за време на кратотрајни, со висок интензитет, и повторувачки вежби (се однесува на дневна доза од 3гр на креатин).

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 97% микронизиран креатин монохидрат, 2,7% магнезиум оксид, 0,007% пиридоксин хидрохлорид - витамин Б6.

Препорачана употреба: Земете 3,5гр прав (1½ дозерка) на ден пред или по завршувањето на тренингот; 3,5гр прав (1½ дозерка) во било кое време во деновите без тренинг.
Зголемување на телесната тежина може да се случи.

Не е погоден за деца и млади особи. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.