THERMOSPEED Extreme 30caps

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3035
Достапност: На залиха

Додаток во храна во капсули со екстракт од зелен чај што ја поддржува термогенезата.

330,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Термо Спид Екстрем е исклучително јак препарат кој помага во намалување на телесната тежина и маснотии во телото и помага во формирањето на телото односно мускулатурата во фаза на дефиниција, бидејќи ги содржи сите битни состојки како што се кофеин,тирозин,екстрат на зелен чај,гуарана и цитрус. Тоа е состав од природни, високо концентрирани биоактивни состојки со силна синергетска, термогенска акција. Го стимулира распаѓањето и согорувањето на мастите со термална енергија; го инхибира катаболизмот на протеините.

Уште посебно е делотворноста на овој производ ако се земе пред телесните активности, делотворно го убрзува и зголемува трошењето на калории и согорување на маснотии. Битно е да во телото се внесат доволно течности зошто на тој начин се отстранува опасноста од дехидрација.

Производот се препорачува за возрасни, како помош при формирање добра форма. Висока содржина на кофеин (200 mg / 2 капсули). Не се препорачува за деца или за бремени жени. Производот не треба да се зема за време на доењето и пациентите со срцеви заболувања или хипертензија.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: тирозин, екстракт од зелен чај, горчлив екстракт од кора од портокал, екстракт од гуарана, безводен кофеин, екстракт од црн пипер.

Начин на употреба: Една капсула 2-3 пати на ден: барем 30 минути пред тренинг или друга телесна активност и барем 30 минути пред оброк (појадок или вечера).

Напомена: Овој производ не е препорачлив за употреба во текот на бременост, доење,потешкотии со срцето или хиперстензија.

Содржи висока количина на доза на кофеин.

Производот е наменет за возрасни како додаток во исхраната. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. 

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.