FAT Direct 60caps

Производител: NUTREND
Код на продуктот: НУ18
Достапност: На залиха

Единствен НОЌЕН шредер на масти кој совршено ја комбинира моќта на природните екстракти и модерните технологии. Производ, што е редок не само за употребените состојки, туку и за време на неговото користење, комбинација која не го стимулира телото и може д

990,00ден
-+

Постави прашање за овој производСпецијално дизајниран производ за намалување на маснотиите за време на спиењето. Внимателно составен производ кој содржи екстракти од морски алги wakame, garcinia cambogia и екстракт од зелено кафе (без кофеин).
Производот FAT Direct не содржи никакви стимулирачки супстанции и затоа е наменет за употреба во вечерните часови - 1 капсула 30 минути пред спиење.

WAKAME EXTRACT  - е екстракт од алги со висока пигментација наречена фукоксантин. Еден од најздравите извори на исхрана во светот. Пигментацијата, според метаболните и нутритивните студии, покаѓала позитивен ефект врз намалувањето на маснотиите.

GARCINIA CAMBOGIA  - екстракт кој не е само многу популарен кај спортистите, туку и кај пошироката јавност.
Garcinia Cambogia е плод кој наликува на тиква со малку киселкаст вкус. Екстрактот се екстрахира од лушпата која е богата со хидроксицитрична киселина (HCA). 
Fat Direct од Nutrend содржи концентрација од 60% HCA која е неопходна за да биде навистина ефикасна.

Екстракт од Зелено Кафе - третиот екстракт кој често се споменува во секоја диета е екстрактот од зеленото кафе. Го намалува крвниот притисок, го намалува воспалението и ги намалува маснотиите. Особено последниот е важен во оваа формула поради присуството на кафеава киселина која ослободува масни киселини од складираната телесна маст и ја претвора во енергија.Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: желатинска капсула ( говедски желатин, навлажнувач глицерол, вода, агенс за боја Е171, Е120, Е172 и Е163), Екстракт од зелено кафе (минимум 45% од хлорогените киселини), соино масло, рибино масло, екстракт од гарсинија камбоџа (60% хидроксицитрична киселина), кокосово масло, емулгатор соја лецитин, пчелин восок за згуснување, екстракт од вакаме алги (50% фукоксантин). 

Начин на употреба: Како додаток во исхрана користете 1 капсула на ден, 30 минути пред спиење. Максималната дневна доза е една капсула. Да не се надминува препорачаната доза. Употреба: според препорачаната доза, испијте ја капсулата и проголтајте ја со доволно количество на вода. Млеко и алкохолни пијалоци не се соодветни. Да не се џвака капсулата.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи. Не заменува разновидна исхрана. Не е наменето за деца, бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца! Да се чува на суво место, на температура пониска од 25°C и заштитено од директна сончева светлина. Да не се замрзнува. Производителот не сноси одговорност за штета настаната од несоодветна употреба или складирање. 

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.