Iso-Pro ZERO 2200g

Производител: Superior 14
Код на продуктот: СУ009
Достапност: На залиха

Iso-Pro ZERO 2200g - ОписSuperior Iso-Pro Zero содржи хранливи состојки наменети да ја поддржат портошувачката при интезивни мускулни напори, посебно наменети за спортисти, не содржи лактоза, масти и шеќери.Iso-Pro ZERO 2200g - Superior Iso-Pro Zero содрж

3.190,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Superior Iso-Pro Zero содржи хранливи состојки наменети да ја поддржат портошувачката при интезивни мускулни напори, посебно наменети за спортисти, не содржи лактоза, масти и шеќери. Протеинот овозможува раст и одржување на мускулната маса и одржување на коските. Содржан е од прецизна комбинација на протеини дизајнирани да направат оптимална средина за развој на мускулите. Овој протеински состав содржи брз дигестивен протеин изолат од сурутка и концетрат кој ќе ве наполни со протеин после напорен и истрошувачки тренинг.

Протеин изолат од сурутка е 90% чист протеин. Тие протеини се најчисти и со максимално биодостапна форма на протеини од сурутка што постојат. Имаат висока содржина на амино киселини од разгранет ланец на амино(БЦАА) и висока содржина (повисока од било кој извор на протеин) на Л-Глутамин, нај присутната слободна амино киселина во човечката крв. Покрај тоа, протеинот од сурутка содржи есенцијални амино киселини (ЕАА). Тие се потребни (за човечкото тело и мускулното ткиво), бидејќи човечкото тело не ги синтетизира, па затоа мора да бидат внесени преку здрава диета.
Одличен производ кој придонесува максимална заштита на мускулното ткиво при градење на мускулната маса и намалување на телесната тежина.

Главни предности на Superior Iso-Pro Zero :
- произведен врз основа на протеин изолат од сурутка - протеини со најбрза апсорбливост и со највисок квалитет
- 84 грама протеин на 100 грама (25 грама во 30гр порција)
- 5.4гр БЦАА и 4.2гр Глутамин
- многу висока содржина на есенцијални амино киселини
- 0гр масти, 0гр шеќери и без лактоза
- промовира побрз раст на мускулната маса
- побрза регенерација
- помага во побрзо намалување на телесните масти

Состојки: Бело Чоколадо – Јагода :Протеински Матрикс ( Протеински изолат на сурутка, Хидролизиран протеински изолат на сурутка, Cross-flow Ултра филтриран протеински концентрат на сурутка, БЦАА ( Л-леуцин, Л-валин и Л-исолеуцин во слободна амино киселинска форма),лимонска киселина, емулзатор ( натриум карбоксид, метил целулоза,силикон диоксид), стабилизатор (гуар гума, калиум фосфат), засладувач ( сукралоза), арома ( природна и вештачка), млечен протеин,Среден ланец на триглицериди (од кокосово и палмино уље), боја (Понкеау 4Р, Сунсет Жолто ФЦФ, каротен) .
Понкеау 4Р, Сунсет Жолто ФЦФ: Може да има негативен ефект на активност и напнатост кај децата.


Начин на користење: Како додаток, земете 1 порција дневно: во денови на тренинг, земајте веднаш по тренинг. Кога не тренирате, земете раано наутро веднаш по будењето. За максимални резултати, земајте 2 оброци дневно, еден или два часа пред тренинг, и веднаш по тренинг. Измешајте една мерица : 30 грама од Исо Протеинот од сурутка со 300мл ладна вода или млеко за да го направите вашиот инзвореден протеински шејк. 
Предупредување: овој производ не е наменет за лекување или превенција на болест. Додатоците во исхраната не претставува замена за балансирана диета и здрав начин на живот. Не ја зголемувајте препорачаната доза. Консултирајте се со доктор пред употреба.Не се препорачува да се користи ако сте под медицинска терапија. 
Начин на чување: Држете го подалеку од дофат на деца. Шишето чувајте го затворено на температура од 5-30 степени. Чувајте го подалеку од директна топлина и светлина.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.