Imperius Protein Bar 45g

Производител: Iron Maxx
Код на продуктот: ИМ10
Достапност: In Stock

Imperius Protein Bar 87g - ОписПротеините придонесуваат за:- Зголемување на мускулната маса- Одржување на мускулната масаВитаминот Е придонесува за:- Заштита на клетките од оксидативен стресВитаминот Б12 придонесува за:- Нормална функција на имунолошкиот

80,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Протеините придонесуваат за:

- Зголемување на мускулната маса
- Одржување на мускулната маса

Витаминот Е придонесува за:
- Заштита на клетките од оксидативен стрес

Витаминот Б12 придонесува за:
- Нормална функција на имунолошкиот систем
- Нормално формирање на црвени крвни клетки
- Намалување на заморот и исцрпеноста

Содржина на калциум придонесува за:
- Нормален енергетски метаболизам
- Нормална мускулна функција

Содржината на Фосфор придонесува за:
- Нормален енергетски метаболизам
- Нормална функција на клеточната мембрана


Состојки: Протеински микс (млечен протеин изолат, хидролизиран желатин, концентрат протеин од сурутка (млеко), емулгатор: соја лецитин), карамела 18% (засладено кондензирано млеко, гликозен сируп, Не-хидрогенизирано растително масло (палма, семе од репка), шеќер, карамелизиран сируп, емулгатор: Е471, сол, природна путер (млеко) вкус), млечно чоколаден прелив 15% (шеќер, какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор: соја лецитин, засладувач), гликозен сируп, поделено печени кикирики 10%, хумектант (глицерин), кикирики во прав, масло од репка, вкус, сол, карамелизиран шеќерен сируп, антиоксидант (лед токофероли).


Начин на употреба
Консумирајте 1-2 барови во секое време од денот. Imperius® е исто така совршен како преоден оброк или како ужинка пред, за време или после тренинг.


Препорачаната дневна доза не треба да биде надмината.
Да не се користи како замена за балансирана и разновидна исхрана.
Да се чува подалеку од дофат на мали деца.
Разновидна и балансирана исхрана, како и здрав начин на живот се препорачува.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.