HIGH FIBER low sugar protein bar 60g

Производител: Iron Maxx
Код на продуктот: ИМ20
Достапност: In Stock

HIGH FIBER low sugar protein bar 60g - ОписСоставНачин на употребаHIGH FIBER low sugar protein bar 60g - HIGH FIBER - ПРОТЕИНСКИ БАР СО МАЛА СОДРЖИНА НА ШЕЌЕРИПротеинските барсови се дел од најпопуларната спортска исхрана и стануваат се повеќе популарни.

120,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

HIGH FIBER - ПРОТЕИНСКИ БАР СО МАЛА СОДРЖИНА НА ШЕЌЕРИ
Протеинските барсови се дел од најпопуларната спортска исхрана и стануваат се повеќе популарни. Не само меѓу бодибилдерите и професионалните спортисти, туку, исто така и меѓу аматерите или спортски активните особи. Тие настануваат совршен оброк со одличен сооднос на протеини, јагленохидрати и масти. Протеинските барсови со низок процент на шеќер, што е новиот High Fiber протеински барс од IronMaxx®, се апсолутно број 1 во продажба и бараност на протеински производи.
Со содржина на протеини непобедлива, до 37%, новиот High Fiber протеински барс е оптималнен извор на протеини за пред или после тренингот или како ужинка.

СОВРШЕНА УЖИНКА ВО ФАЗАТА: ГРАДБА НА МУСКУЛНАТА МАСА
Во човечкото тело, диететските влакна исполнуваат различни задачи, па тие треба да бидат во секој дневен план на исхраната на секој спортист, но, исто така, и на сите физички активни особи. Со содржина на влакна од прибл. 30%, протеинскиот барс High Fiber од IronMaxx® е совршена ужинка во исхраната со која се надополнуваат и протеинските потреби.

СОВРШЕНА ПРОТЕИНСКИ ОБРОК СО НИЗОК ПРОЦЕНТ НА ШЕЌЕРИ

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав -  Колачи и крем: Протеин концентрат (од млеко), протеински микс (протеин изолат млеко, протеин изолат од сурутка, протеин концентрат од сурутка), изомалтулоза олигосахарид сируп од тапиока скроб, фрукто-олигосахарид сируп, полнење (полидекстроза), навлажнувачки агенс (глицерол), млечни парчиња (4,0%) (пченично брашно, какао путер, бадемово масло, вкус, какао во прав, морска сол, регулатори на киселост: (натриум бикарбонат), (лимонска киселина), емулзирачки агенс (соја лецитин), засладувач (сукралоза).
Начин на употреба: Зависно од вашите потреби земете 1-3 барса дневно меѓу оброци и/или после физичка активност. Користете ги со поголема количина на вода.

Забелешка: Прекумерното консумирање може да има лаксативно дејство.

Начин на чување: се складира и транспортира на температура од 15°C до 22°C. Заштитете се од сонцето, ненадејни промени во температурата и влага.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.