HARDCORE MASS PHASE 4540g

Производител: 4D NUTRITION
Код на продуктот: 5102
Достапност: На залиха

- 1000 калории во вкупна дневна доза - 170гр. јагленихидрати - 59 грама протеини - 5 грама диетални влакна

2.500,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

НЕОСПОРНИОТ КРАЛ ВО ТЕШКА КАТЕГОРИЈА МЕЃУ ФОРМУЛИТЕ ЗА МАСИВНА МУСКУЛНА ИЗГРАДБА !!!- 1000 калории во вкупна дневна доза
- 170гр. јагленихидрати
- 59 грама протеини
- 5 грама диетални влакна

Пребарувањето на најдобрата формула за градење мускулна маса е готово. По безброј часа на истражување и развој, научниците во 4DN, создадоа неоспорен шампион во тешка категорија за масивна градба: MASS PHASE.

Секоја моќна порција на Mass Phase содржи 1000 анаболични калории во дневна вкупна доза и 59 грама на 100% премиум протеин, за помагање во градбата на чиста мускулна маса, најбрзо што човечкиот организам може да си го дозволи.

Mass Phase е исто така специјално дизајниран со 3:1 однос на јагленихидрати со протеини, помагајќи во надополнувањето на гликогенските нивоа и забрзувањето на мускулниот опоравок и раст. За разлика од конвенционалните гејнери на пазарот, Mass Phase е збогатен со 5 грама на диетални влакна по порција, помагајќи во правилното варење и користење на хранливите материи. Mass Phase е без сомнение најдобриот градител на чиста мускулна маса достапна секаде.

СЕ - ВО - ЕДНО СУПЕР БОДИБИЛДИНГ ФОРМУЛА

Mass Phase е единствена формула со која навистина добивате се што е потребно за оптимален раст, сила и снага, се од една формула. Вистинските состојки потребни за брзо добивање масивна мускулна маса, со густа пенлива текстура и „надвор од овој свет“ вкус, се во една премиум формула- Mass Phase. Користејќи прецизни 3:1 однос на  јагленихидрати спрема протеини, комбинирани со матрица која овозможува непрекината испорака и ефикасна апсорбција за создавање на мускулна маса.

Анаболните агенти обезбедуваат дека овој производ ги доставува резултатите кои ќе ги забележите за неколку дена. Во соработка со некои од водечките куќи за вкус во Северна Америка, постигната е конзинстентност и вкус на милкшејк. Mass Phase е најдобриот и најбрзиот начин за зголемување на мускулната маса.

Како производ за спортска исхрана Mass Phase е произведен под строги сертификати, познати во целиот свет. Mass Phase е навистина супериорен производ кој ги исполнува или надминува светските стандарди.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: Про-енергетски карбо матрикс™: (малтодекстрин (полисахарид), сприхава пченка (полисахарид), фруктоза (дисахарид)), Повеќе Фазен про - нитроген комплекс™ (100% инстантизиран концентрат на протеин од сурутка (80% родот), 100% инстантизиран изолат на протеин од сурутка (90% родот), Л-глутамин, Креатин Монохидрат, Казеин, Изолат на млечен протеин, ВСАА комплекс (Л-изолеуцин, Л-леуцин, Л-валин), Функционален матрикс на посни липиди™ (сончогледово масло, ЦЛА, масло од ленено семе во прав), Про Матрикс Поддршка™ (гума од ксантан, карагенан, целулоза).

Начин на употреба: Како додаток во исхрана производот се користи на следниов начин: веднаш по вежбањето земете 1 порција (4 црпалки) измешана во 177-236 мл ладна вода, во зависност од посакуваното ниво на дебелина. Во деновите кога не вежбате земајте MASS PHASE™ наутро по будењето. Продолжете со јадењето нормално, бидејќи MASS PHASE е направен да дејствува заедно со вашата исхрана, не наместо неа. За добивање на уште поголема тежина консумирајте 2 порции MASS PHASE дневно, една по будењето а другата веднаш по вежбањето. Ако тренирате наутро втората порција земете ја навечер. Во денови кога не тренирате земете една порција наутро а една порција навечер. За повеќе калории и дури поголема густина на шејкот можете да го измешате MASS PHASE со млеко. MASS PHASE може да го мешате со шејкер но за подобра конзистенција се препорачува електричен блендер.

Консумирајте го веднаш по подготовката. Може да дојде до зголемување на тежината. Производот е наменет за возрасни како додаток во исхраната. Чувајте го надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Напомена: Производот е наменет за употреба при интезивен мускулен напор,посебно за спортисти, кои се стремат кон развивање на мускулната маса и имаат потреба од поголема енергија.

Алергенски предупредувања: Содржи траги на млеко и јајца. Направено во фабрика каде што се обработуваат и јајца, соја, кикирики, ореви, риба, ракови и пченични производи. Чувајте го на 15-30 С. Чувајте го подалеку од топлина, светлина и влага. Не го купувајте ако е отворено. Консултирајте се со вашиот лекар пред консумирање на овој или било кој друг додаток за исхрана.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.