Gold Omega 3 Spord Edition 30caps

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3071
Достапност: На залиха

Gold Omega 3 Spord Edition 30caps - ОписРибино масло во Олимп капсулите  е со висок квалитет,  содржат дури  65 eicosapentanoičke (ЕПА), docosahexanoičke киселина (DHA) и други омега-3 масни киселини, кои се со висок квалитет и  основна  компоненти на дод

250,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Рибино масло во Олимп капсулите  е со висок квалитет,  содржат дури  65% eicosapentanoičke (ЕПА), docosahexanoičke киселина (DHA) и други омега-3 масни киселини, кои се со висок квалитет и  основна  компоненти на додаток во храната.

Омега 3-масните киселини помагаат во:

Слабеење,

Превенција од појавата и спречувањето на прогресијата на разни болести како што се аритритис, некои облици на карцином, кардиоваскуларни болести, депресија.

Овие масни киселини имаат клучна улога во растот и развојот на мозокот и за невролошкиот систем.

Го намалуваат нивото на холестерол и триглицериди во крвта

Рибино масло во Олимп капсулите е со висок квалитет, содржат дури 65% eicosapentanoičke (ЕПА), docosahexanoičke киселина (DHA) и други омега-3 масни киселини, кои се со висок квалитет и основна компоненти на додаток во храната

 Состав

Состав: рибино масло  (извор на omega-3 масни киселини), D-alpha-tocopherol - vit. E, капсула - желатин, глицерол, вода.

Овој производ може да содржи траги на соја лецитин


 Начин на употреба

Препорачана употреба е една капсула на дан.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.